Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apám már 3évem munkanélküli...

Apám már 3évem munkanélküli és nem fizeti a Tb-t, mire számíthat? Ha még mindíg nincs munkája akkor ráterhelhetik a házra? Esetleg el is árverezhetik az ingatlant csak hogy rendezze a tartozást? Aki tud valamit írjon!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyukám is munkanélküli volt egy ideig, viszont ő fizette a TB-t. Úgy tudom, hogy az APEH-től lehet kérni csekken, és úgy is be lehet fizetni. (Ha nem így van, javítsatok ki.)

Azt, hogy visszamenőleg ez hogy működik, sajnos azt nem tudom.

2010. ápr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lehet fizetni magad után,de ha nem fizeted ezzel annyit érsz el nem leszel jogosult az "ingyenes" orvosi ellátásra pl ha beteg leszel vagy elüt az autó akkor is elfog látni az orvos de kiszámlázzák a teljes költséget ami több százezer is lehet.szóval nem kötelező fizetni emiatt nem terhelnek rá semmit csak ha orvosi ellátásban részesül és nem tudja kifizetni akkor az apeh behajtja.de ha holnaptól megint fizetni kezdi a tb-t akkor holnaptól bíztosítva van és visszamenőleg nem kell fizetni semmit ha nem állt kezelés alatt.
2010. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem kb fél évig nem volt tb-m miután elkezdem magam fizetni. Semmit sem hajtottak be utólag. Pedig az apehhoz jártam mikor csekket igényeltem a befizetésre, mondtam nekik, hogy fél év kimaradt, le se tojták. Barátnőmnek majdnem két évig nem volt tb-je és rajta se hajtották be utólag.
2010. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok

Sürgősségi ellátást végrehajtanak az orvosok, szóval attól nem kell félni, hogy hagyják meghalni.

Ugyanazon barátnőm akit már említettem egy medencetöréssel került be kórházba és 3 hétig volt bent, mialatt nem volt tb-je. Nem számlázták ki neki. De azért erre ne alapozzatok :)

2010. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:D
2010. ápr. 24. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!