Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem csatlakozhatok így...

Miért nem csatlakozhatok így egy adománygyűjtéshez? Bővebben lent…

Figyelt kérdés

Egy jótékony célú adománygyűjtésről értesülve arra gondoltam, hogy csatlakoznék az adományozókhoz, de egy szokatlan módon. Azt a pénzt adnám oda, amit esetleg egyébként hirdetésre, reklámozásra költenék, illetve annak azt a részét, ami „eredményes reklámot” hozna, hiszen reklámra költeni kétféleképpen lehet, ésszel, és ész nélkül. Ész nélkül sokan úgy költik a pénzüket reklámra, ahol csak egy dolog biztos, az az összeg, amibe a reklámozás kerül, de az eredményesség teljesen bizonytalan. Ezzel szemben az én ötletem alapján javasolt és felajánlott megoldásnál pontosan mérni és értékelni lehetne az eredményességet is, és eredményért szívesen is fizetek egy eszmei, akár nagyobb összeget is, mint csak úgy vaktában, akár adományként is adva azt…

Készítettem egy nagyobbacska céltáblát, ahol a céltábla körül jól feltűnően felírva látható és olvasható az, amit népszerűsíteni szeretnék a városomban. Felajánlottam az alapítványnak, hogy ott, ahol az adománygyűjtés lesz, lehetne majd célba dobni is kicsike darts dárdákkal, és ha valaki célba dob, az annyi Ft-tal kvázi támogatja az alapítványt, ahányast dobott. Ezt én folyamatosan jegyzem és összegzem a helyszínen, és a végösszeget adományként átadom az alapítványnak. Így egy különleges módon azok is adományozhatnak közvetve valamennyit, akik nem tudnak, vagy nem akarnak pénzt adni közvetlenül, mert egy jó dobással is tehetnek valamit az ügyért. (Az, hogy közben biztosan tudomást szereznek arról is, amit népszerűsítek, az egy számomra előnyös mellékhatás, vagyis eredményes reklám, aminek egy Ft-ban is kifejezett eszmei értéket is tulajdonítok).

Meglepetésemre azzal utasítottak vissza, hogy hosszas és nehéz procedúra megszerezni az engedélyezést az adománygyűjtésre, és az engedély kizárólagos, tehát más ugyanott akkor nem gyűjthet adományt, vagy fejthet ki reklámtevékenységet. Punktum! Nos, ez igazán meglepő, és vajon valóban így van ez? Ki tud erről esetleg konkrétabb információt? Esetleg megadna aki tud olyan elérhetőségét valami oldalnak, ahol ez le van írva pontosabban, és értelmezni lehetne? Köszi



2016. aug. 18. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Közterületről van szó?
2016. aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mert ez már szolgáltatás, nem adományozás.
2016. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, közterület... Egyébként a másik válaszoló szerint mért szolgáltatás ez? Ha én kapnék pénzt érte, akkor lenne szolgáltatás, de itt én adok pénzt, és nem annak, aki célba dob, neki csak egy köszönet lenne mondva.
2016. aug. 18. 21:14
 4/4 anonim ***** válasza:

A közterület azért fontos, mert azt az önkormányzat adja. Nyilván más megítélés alá esik náluk, ha csak adománygyűjtésről van szó (ingyen is biztosíthatja a területet) és más, ha reklámozás is van közben (ha ingyen adná, mindenki így akarná magát reklámozni).


Ha a darts tábla számai döntik el a forintot, akkor azért olyan sok nem jöhet össze, akkor sem ha ezren dobnak. (Azt hogy oldanád meg, hogy egy ember ne dobjon többször?)

A dartsból arra gondolok, hogy köze van a cégednek hozzá. Ha van üzleted, akkor csináld meg ott, oda nem kell engedély. Az alapítványt is te választhatod ki vagy akár ki is hagyhatod.


#2 azért írhatta, hogy szolgáltatás, amiért te is azt írtad, hogy ez egy reklám, aminek értéke van

2016. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!