Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent a BT kültagság?

Mit jelent a BT kültagság?

Figyelt kérdés

Egy olyan személy kínálja (szinte már tukmálja) rám ezt a posztot, aki hosszú éveken keresztül alávágott az életemnek, így nem is nagyon feszegetném a bizalmatlanságom okát.

Tudom róla hogy sunyi, és betámadhat.

Szóval, neki jelenleg van egy jól működő BT-je, amiben ő a beltag, a kültag az előző tulaj. Viszont vele folyton nyírják egymást, ezért akarja az illetőt kipaterolni úgymond, és hogy álljak én be kültagnak. Szerinte semmilyen kötelezettséggel nem jár. Oké, de azt is tudja hogy nem értek hozzá, az meg mellékes hogy a bizalmatlanságom az egekben felé nézve.


Nem az én világom ez, nem is mozgok vállalkozói vonalon.

Szeretném ha valaki írna erről konyhanyelven, hogy én is értsem mi ez.

Köszönöm előre is!



2016. júl. 24. 18:17
 1/5 A kérdező kommentje:

* Az lemaradt, hogy szeptembertől külföldre költözök.

De szerinte úgy is működne ez, mivel ugye "semmi kötelezettséggel nem jár".

Szerintem azért lehetnek fennakadások pl munkánál, vagy akárminél emiatt, esetleg nem kapok majd meg valamit ezért odakint.

2016. júl. 24. 18:23
 2/5 anonim ***** válasza:
neked mi lenne ebben a haszon?
2016. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Semmi az ég világon szerintem. Ez a dolog olyan, hogy az illető most megtudta hogy ülök a tutiban, és segítséget adna, de persze nem ingyen.

Mielőtt bármibe is belemennék vagy elutasítanék, szeretnék rendben lenni ezekkel a kérdésekkel, mert lövésem sincs az ilyenekről, és nem akarok évek múlva végrehajtókat esetleg.

2016. júl. 24. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:
A beltag korlátlan felelősséggel rendelkezik, míg a kültag nem. "Konyhanyelven" ha nagy bajban van a Bt., akkor a beltag a privát vagyonát is elveszheti, a kültag pedig nem. A kültag csak azt vesztheti el, amit a Bt-be befektetett.
2016. júl. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Így,én még olyat is olvastam,hogy ha Bt.be lépünk be akkor kössük ki azt,hogy nem vagyunk terhelhetőek az addig felhalmozott adósságaival,ki tudja lehet ezért akar becsalni,hogy így rád háríthassa majd a költségek egy részét.
2017. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!