Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Legyen e a vasárnapi nyitvatar...

Legyen e a vasárnapi nyitvatartás "betiltva" vagy sem?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint butaság. Így aki szabadnapos az sem tud bevásárolni menni a családdal. Nekem, mint eladónak meg havi kb.10000forinttal kevesebb lenne a fizetésem.
2010. ápr. 16. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Régen sem volt vasárnapi nyitvatartás,és munka után vásároltunk be.

Ezt a kereskedelemben dolgozónak kellene eldönteniük.Ők tudják,hogy milyen hátránnyal vagy előnnyel jár részükre a vasárnapi nyitvatartás. Külföldön sincsenek mindenütt nyitva vasárnap az üzletek..

2010. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kellene visszatérni a 80-as évekbe, legalább ez a "luxus" maradjon már meg nekünk, még ha emellett rosszabbul is élünk...
2010. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én támogatnám az ötletet.De van egy másik oldala is a dolognak.Az átlag magyar annyit dolgozik hétköznap, hogy csak vasárnap tud nagy bevásárlást végezni.Sajnos ez a magyar valóság.
2010. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem sokan nem gondolnak bele, hogy ez nem csak annyiból állna, hogy kevesebbet kellene dolgozni. Ha egy egyszerű kis eladó nem dolgozna vasárnap, akkor vagy kevesebb pénze lenne, vagy egy másik napon menne be helyette ha lenne ra lehetőség és akkor tuti nem jutna el vásárolni. Pl egy plazaban dolgozó hová megy munka után, este 9kor vásárolni? Eddig meg megoldotta ugye a szabadnapjain, alkalom adtan ugye vasárnap.
2010. ápr. 16. 19:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem szeretném, ha betiltanák az üzletek vasárnapi nyitvatartását. Reggeltől napestig dolgozom, szombaton maszekolok, örülök, hogy vasárnap be tudok úgy vásárolni, hogy egy hétre elég legyen.
2010. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem kell. Az az egy szabadnap szükséges a pihenéshez - azt meg nem hiszem, hogy valaki a hét 6 napján reggeltől estig soha nem jut vásárláshoz. Aki azt írja, hogy mennyivel kevesebbet fog keresni az egy héten 7 napot dolgozik?


Természetesen maszek árulhatna - saját maga. Az alkalmazottja már nem.

2010. ápr. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát én pl. olyan helyen dolgozom, ahol felváltva vagyunk egy másik lánnyal. Ha vasárnap nem kellene menni mindkettőnknek 2-2nappal kevesebb jutna. Nem kell ahhoz heti 7 napot dolgozni, hogy sz*rul járj...
2010. ápr. 17. 07:52
 8/8 anonim válasza:

Szeritnem annyi területen dolgoznak vasárnap/pl:egészségügy,rendörség,stb./,sőt ünnepnapokon,hogy ezzel a kérdéssel nem tudom,minek foglalkoznak.Én eü-ben dolgozom,akár Szenteste is bent vagyok,hisz a betegnek nem lehet megmutatni a naptárt.

Akkor én miért nem vásárolhatnék vasárnap?

2010. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!