Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan szüntethetném meg a...

Hogyan szüntethetném meg a tagságomat egy magány nyugdíjpénztárban?

Figyelt kérdés
Alkalmi diákmunkát végeztem (szórólapozás) egy nyugdíjpénztár lapjait kellett szórnom. Persze, éltek az alkalommal és akinek még nem volt ilyenje, beléptették magukhoz. Utólag nagyon bánom, de még nem voltam sajnos tisztában vele. Az INGről van szó. Még tanulok, mellette nincsen állandó munkahelyem, hogyan tudnám megszüntetni?
2010. ápr. 15. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem még most sem vagy tisztában vele...

35 éves kor alatt pályakezdőknek kötelező belépni.

Mivel már bevezették a hozamgaranciát az év elejétől, csak nyersz vele.

A Te pénzed nem folyik be a közösbe (TB), hogy kifizessék a jelenlegi nyugdíjasoknak és Te reménykedsz, hogy mire nyugdíjas leszel, elég bevételük lesz, hogy téged korrektül kifizessenek. Kiszámolták, hogy ez nem fog működni és ezért vezették be ezt a rendszert.

Ráadásul itt a pénzed kamatozik és örökölhető.


Nincs kilépés, max átlépés másik pénztárhoz. Átlépni csak akkor érdemes, ha a választot MNyP (nálad ING) hosszú távon rosszul teljesít. Ezt a pszaf.hu-n könnyen megnézheted, mert elég nagy különbségek vannak pénztárak között.

2010. ápr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!