Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nézik le...

Magyarországon miért nézik le ennyire az egyszerű munkásokat?

Figyelt kérdés

bolti eladókat, takarítókat pl.


Éltem pár évet egy nyugati országban, ott nem néztek le amiatt hogy segédmunkás voltam, Magyarországon meg kb kiröhögnek miatta.


Miért ilyen suttyó a magyar hogy csak a manager meg a mérnök az ember a többi meg "selejt"?


2016. júl. 12. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Mert úgy gondolják, hogy ezek bárki által elvégezhető munkák, így alsóbbrendű, felcserélhető, eldobhat embereknek tartják őket.
2016. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

mert mindenki csak pénzt akar, de dolgozni és összekoszolni a kezét azt senki.


Voltam Angliában idénymunkán pár hónapot, együtt lakott az arab, a szlovén, a magyar, a román, az indiai.. mármint egy házban.. de egyiküknek se volt rossz szava a másikra. Hazajöttem és már a reptéren hallom, hogy hogy románoznak meg cigányoznak ott egyesek.. No comment. Ég és föld a mentalitásbeli különbség! Magya nagyon le vannak maradva a fejlődési ranglétrán!

2016. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Balàzska! Itt csak tèged nèznek le a hülyeségeid miatt.
2016. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy mondják, terméséről ismerhető meg a fa. Vagyis az egyik csak bosszantani képes környezetét, a másik meg szinte minden szempontból megnyerő.

Például itt van egy találomra választott műalkotás, ennek művészi alkotójáról mi a véleményed? Felnézel rá vagy lenézed?

[link]

Van egy panellakásom, ahol volt lehetőségem megfigyelni a kérdéseddel kapcsolatos jelenséget. Nem pont azért néznek le valakit mert valami egyszerű foglalkozása van. Hanem akkor nézik le ha valami megbotránkoztató módon viselkedik. Például ha a társasház lépcsőjén képtelen úgy közlekedni hogy az egész épületet ne botránkoztatná meg a tele torokból történő rikácsolásával. Mert szerinte az összes lakásban riadjon fel mindenki álmából akár éjjel és tudja meg hogy ő hogyan fürdött együtt a kiskutyájával. Ezt halkan képtelen elmondani annak akivel megy le a lépcsőn, mert szerinte ő a világ közepe és csak ő lakik egyedül a lakótelepen, tehát másokra nem kell tekintettel lenni.

És elárulom hogy az ilyenek között diplomás tanárnő is akadt, tehát nem a kérdésedben megfogalmazott egyszerű munkás. Vagy éjjel eszébe jut és teljes hangerőn bömbölteti a tévéjét, mert ha ő nem alszik akkor az 59 lakásból más se aludjon.

Persze vannak olyan egyszerű munkások is akik roppant megnyerően tudnak viselkedni, ráadásul nem rongálják a közös tulajdont hanem apróbb javításokat el is végeznek.

2016. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
Inkább képeznéd magad,ennyi idő alatt régen normális melód lenne és nem szidnád a mérnököket,a szép nőket,az IT-sokat.
2016. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Hülyeség, én meg pont hogy azt érzem, hogy Magyarországon az értelmiséget nézik le a kétkezi munkások. Mert hogy ülni egy irodában az nem munka, csak az a munka, ha napi 12 órában megszakadsz. Sőt, még a kormányzat is azt tolja állandóan, hogy nem kell annyi diplomás, több kétkezi munkás kell, pedig elég kevés diplomás van Magyarországon.
2016. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!