Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kell diákmunkához fénymáso...

Mit kell diákmunkához fénymásolni ha a bankkártya nem az enyém?

Figyelt kérdés
Apáé a kártya tudom hogy kell hozzá egy felhatalmazás féle meg valamit fénymásolni kell..

2016. júl. 10. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi köze bármihez is a bankkártyának? Annak adatai NEM PUBLIKUSAK, amennyiben megadod másnak, visszaélhetnek vele.


Egyébként miért nem kérdezed meg a diákszövetkezetnél, hogy mit kell fénymásolni? Nekünk honnan kéne tudnunk, ha semmi konkrétumot nem írtál és valójában te sem tudod?

2016. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mivel minden iratot le kell fénymásolni..mondták ott de elfelejtettem (hopp ember vagyok) és holnap vinném de ott nincs fénymásolási lehetőség.

Ezért (bár nem értem miért magyarázkodom és miért szóltál hozzá ha nem segítettél) úgy gondoltam hátha valaki most iratkozott be és tud segíteni

2016. júl. 10. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is diákszövetkezeti tag vagyok, de sosem kértek semmilyen fénymásolatot, ezért sem fog tudni senki semmi konkrétumot mondani, hisz te se írtál semmit, hogy melyik szövetkezet, milyen munka, stb..

Egyébként pedig a bankkártyához senkinek semmi köze, és kiadni sem szabad(!!!), miért is kellene nekik? Utalni bankszámlára fognak.

2016. júl. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg bankszámlaszámot kell igazolni szerződéssel vagy kivonattal és feltételezem apádé nem lesz jó.
2016. júl. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kell írni meghatalmazást így jó az apáé is jó lesz
2016. júl. 10. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Az MNB oldaláról:

A bankkártya mindig a kibocsátó bank tulajdona, a használatára jogosult pedig a kártya birtokosa. A kártyahasználatkor az elfogadó a kártyán szereplő adatok (név, aláírás) és a titkos személyazonosító, más néven PIN-kód segítségével azonosítja a kártyatulajdonost. A PIN-kód megadása a személyazonosítás mellett a bankkártyával végzett tranzakció hitelesítésére, elismerésére is szolgál. A PIN-kód a kártyabirtokos személyéhez kötődik, az másra át nem ruházható. A kártyához kapcsolódó adatok és a titkos személyazonosító teszik lehetővé, hogy a bankkártya tulajdonosán kívül más ne használhassa a bankkártyát.


Szóval más kártyáját, te nem használhatod jogilag, még akármilyen meghatalmazással sem.

A másik az, hogy senkinek semmi köze más bakkártyájához, minek kell a bankkártya adata/fénymásolata? talán a PIN kódot is elkérték?

Szóval vagy vmit félreértettél, vagy durván át akarnak bszni.

2016. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!