Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hirdetem az autómat és félek,...

Hirdetem az autómat és félek, hogy kamu az egész. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A héten feltettem az egyik hiredtő oldalra az autómat, mert szeretném eladni és mint normális eladó vártam a legjobb és leggyorsabb vevőt. Jött is egy telefonszámról egy SMS, hogy érdeklődik az autó iránt. Már elsőre is furcsa volt mert ugyan arról a számról kaptam az SMSt amiről egy évvel ezelőtt a WhatsApp nevű alkalmazás regisztrációs kódját is kaptam, nem mellesleg az egész angol volt. Megadta az e--mail címét is, persze egyből írtam neki, hogy miben tudok segíteni. Kiderült, hogy Portugáliába szeretné vinni az autót, és PayPal-on szeretne fizetni és valamilyen szállító céget bízna meg az autó elvitelével. Már a sokadik e-mail után még mindig a PayPal-os fizetést erőlteti, de se regisztrálni nem szeretnék rá, se ez miatt bankszámlát csináltatni. A PayPal számla mellesleg hogy működik? Mennyire lehet ez az egész kamu? Előre is köszönöm a választ!

2016. jún. 29. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

100% kamu. A paypal-os fizetest vissza lehet vonni, erre jatszanak. Az autod elviszik, a penzt visszaszivjak, te meg ott allsz megfurodve. A szallito ceg is valoszinuleg kamu, a 'vevo' valamelyik haverja berel egy trelert, felpakoljak a verdat, azt' hello.


Szakits meg minden kapcsolatot vele, 100% hogy csalo. Ugy belegondolva, mi a jo francert akarna valaki Magyarorszagrol autot vinni Portugaliaba...?

2016. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Átverés is. Angol nem fog Magyarországról kocsit venni és megfizetni annak az elszállítását. Max akkor ha milliárdos és luxusverdát vesz, amiből csak 3 darabot gyártottak.


Ha meg itt van, akkor megvenné személyesen kp-ért és megspórolná a szállítást.


Ha nem akarod bukni a kocsi és az árát, akkor offolod és nem tárgyalsz vele többet. vagy megírod neki, hogy tárgytalan, mert megvette más kp-re.

2016. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Így utólag belegondolva tényleg logikus, hogy miért akar valaki Portugáliába vinni egy autót innen Magyarországról.
2016. jún. 29. 15:31
 4/4 Petiapuu válasza:

Szia!

Bár a kérdésed már valószínű nem aktuális. 😂

Ezek a “vevők” Nigériából, intézik ezeket az ügyleteket.

Annyit azért finomodtak, hogy már a hirdetés feladási helyével szomszédos országba vitetnék, a verdát,hogy hihetőbb legyen.

Majd kapsz egy “bizonyítékot” kamu transferről /ezért kellenek az adataid/ általában a Colony banktól, hogy utalva van a lé!

Megdöbbenve nézed, hogy többet utalt pl. 500€-val!

És itt jön a lényeg!

Azt fogja mondani, hogy azért utalt többet, mert az az 500€ a szállítási díj. Ha ezt elutalod a “szállító cégnek” , akkor férsz hozzá, az általa utalt pénzhez.

Sz.rik az autóra, de ha nem figyelsz, buktál is 500€-t.


Elég sokféleképpen vezetik meg az embert…

Kisebb portékánál is hasonló a játék.

Kamu bizonylat az utalásról, stb. viszont itt kéri, hogy postázd el neki pl a MacBook-ot akár simán Nigériába.

Gondolhatod…. a gépet elvitte a posta, a pénzt meg csak várod, de soha nem fog megjönni.


Ha csak egy embernek segíteni tudok, már megérte ezt lekörmölni egy 5 éves kérdésre! 😉🍻

2021. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!