Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hoszteszmunka bevásárlóközpont...

Hoszteszmunka bevásárlóközpontokban milyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elsősorban lányoktól kérdezném, akiknek már van ilyen irányú tapasztalatuk, hogy a bevásárlóközpontokban (Tesco, Interspar stb.) végzett hoszteszmunkáról hogyan vélekedtek. Milyenek a munkakörülmények? Mennyire szigorúak a munkáltatók? Mert én olvastam nemrég egy promóció tájékoztatóját, és hát az elég elrettentően hangzott, gyakorlatilag mindenért: evésért, ivásért, hely elhagyásáért, vécére kimenésért, leülésért azonnal pénzlevonás jár. Ez igaz? Tényleg úgy van, hogy be kell állni reggel nyolckor egy pult mögé, és este nyolcig ott kell állni étlen-szomjan mozdulatlanul, még leülni sem szabad a két-három negyedórás szünettől eltekintve? Ezt hogy lehet bírni? Vagy a gyakorlatban ennél azért emberségesebben működik a dolog? Köszi szépen a segítséget előre is!
2010. ápr. 10. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam tescoban, igaz nem hostessként, de wc-re mindig ki lehetett menni.

Szólni kellett csak a főnöknek, hogy kimész, és OK.

Bár nem tudom, hogy a hostesskedést a tesco intézi-e vagy külső cég.

Mert ha külső cég akkor tutira nem néz titeket senki, max párszor rátokpillantanak a dolgozók, de az sem biztos...

Ha meg a tescon belül van a főnökötök, akkor ő tuti nem szigorú annyira hogy nem enged ki wc-re..

Ez a hostesskedés ilyen szórólapozás, meg kérdőívezés, esetleg kóstoltatás féle munkakör, én így tudom...

2Akárhogy is legyen kérdezzétek meg a főnököt, vagy a munkaadót, hogy pihenőidő, kaja, stb jár-e, és mennyi?

2010. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi szépen a választ! Külsős cégről lenne szó, hoszteszügynökségről. És igen, ilyen kóstoltatós vagy ahhoz hasonló promóciók lennénnek, meg ajándékosztás a kijáratnál a bizonyos terméket vásárlók között.


Igazából nem is a vécére kikéredzkedés riaszt el, azt azért gondoltam, hogy engedélyezik bármikor. A legnagyobb bajom az, hogy a tájékoztatójuk szerint rendszeresen tíz-tizenkét órát kéne állni egy helyben, erre pedig messze nem érzem képesnek magamat... Esetleg ha óránként lenne negyedórás szünet, és nem naponta kettő-három... Vagy velem van a baj, és huszonegynéhány évesen mások ezt simán bírják? Vagy az van, hogy ezt a részt nem is kell annyira komolyan venni, és időnként le lehet ülni valahova?


Egyébként természetesen mindenképpen beszélnék velük, és pontosan rögzíteném a feltételeket a konkrét feladat elvállalása előtt, de ilyet, amit az ellenőrzésről írsz, hogy "tutira nem fog minket nézni senki, legfeljebb a dolgozók pillantanak ránk néha", csak tőletek tudhatok meg, ők nyilván nem fogják előre elárulni. ;)

2010. ápr. 10. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Most így a nyár miatt, elég jó klimatizált helységben lenni. Én 12 órában vagyok az eladótérben, 4 óránként van pihenő. Álló munka, van a pult max ott tudsz támaszkodni. Igazából amit nekem nehéz volt megszokni, a sok igénytelen-bunkó ember hozzáállása, és csak mosolyogni szabad. A jó oldalát nézve is jó, kapcsolatot és építhetsz, én pl a páromat így ismertem meg:D Oda jött egy hideg IceTea-ért. Összességében emberséges, bár attól is függ kira vagy bízva:)
2010. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*kira ---> kire
2010. júl. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Arra készülj fel, hogy igen, sokat kell állnod, nem ülhetsz le óránként. Szóval kényelmes cipő kell! De még így is fájni fog a lábad 10-12 óra után.

Viszont ha marad a promóciós anyagból, azt simán hazaviheted :)

2010. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát, ez az. Napi 10-12 órákról van szó, és tapasztalatból tudom, hogy nekem már 4-5 óra egy helyben állás után is mindig úgy fáj a lábam, hogy úgy érzem, nem bírom tovább. Szerintem egy nap 12 órát nem is álltam még soha összesen... Akkor ez kizáró ok? Vagy csak én vagyok túlságosan béna/finnyás, és bele lehet jönni? Ti nem féltetek ettől, mielőtt belekezdtetek? :S


Ehhez képest a többi kellemetlenség, például a bunkó vásárlók képe látszólag nem is tűnik olyan rémisztőnek. Főleg ha külső, kasszán kívüli hosztesz lennék, akinek nem is kell nagyon promótálni és a kapcsolatot keresni a vásárlókkal, inkább csak az ajándékokat osztogatni azoknak, akik az árutéren belül hallottak az akcióról, és fizetés után odajönnek hozzám.

2010. júl. 23. 16:15
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Tudnál nekem segíteni abban kedves kérdező,hogy hol tudok ilyen Hosztesz céget találni(vidéken)?

Köszönöm.

2011. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!