Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkahelyi szabálytalanságokat...

Munkahelyi szabálytalanságokat hol és hogyan lehetne jelenteni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki egy takarékszövetkezetben dolgozok és mindig panaszkodik.

Állítólag már hosszú ideje nincs pénze a takaréknak, spórolni kell a postaköltségeken, fénymásoló papíron, áramfogyasztáson, mindenen. A dolgozók 90%-a szar fizetést kap, ami a minimálbérrel vetekszik, míg a főnök minden hónapban hazavisz egy milliót, illetve a többi főnök és az ők kedvenceik (seggnyalóik) is jól keresnek.

Mindnek többmilliós céges autója van, amibe egy hónapban akármennyit tankolhatnak a takarék pénzéből, össze-vissza szórják a pénzt.

Emellett szabálytalanságok is vannak, elég komolyak is.

Mondtam neki,hogy miért nem tettek még ez ellen valamit, de mindig csak annyival tudja le,hogy "Ők a vezetőség, az van, amit ők akarnak, nekünk nincs beleszólásunk semmibe. Eddig ilyen volt a rendszer, ezután is ilyen lesz."


Én nem tudom,hogy van-e és ha igen, akkor mi a takarékok ellenőrző/felügyeleti szerve, vagy hasonló, szóval nem értek hozzá,hogy hogyan működnek. Ezért adódik a kérdésem,hogy hol és hogyan tudnák ezeket jelenteni? Ha egyáltalán van rá mód.


2016. ápr. 26. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az a lényeg, hogy ne névvel jelentsd be, mert ha lefolyik a vizsgálat és minden tiszta papíron, akkor mehetsz velük pereskedni hírnévrontás miatt.
2016. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
27%
Ezt, nem lehet sajnos, váltani kell ,vagy el kell fogadni ezt.Ahol én dolgozom 14 éve kapok 110et ,aki felfele tornázta magát az 190 nettó.Hiába ágálok ellene még több munkám van. Igazságtalanság mindig volt és lesz is, Egy taxissAL beszélgettem nagy multi cégnél dolgozott mint nagyfőnök.Végkielégítésnek kapott 30 millát meg ajándékba az 50 millás kocsit.Van itt baj ebben az országban nem is kevés.
2016. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az már nagyon gáz, ha nincs a pénze takarékszövetkezetnek, mert ez azt jelenti, hogy eltapsolták a betétesek pénzét. Újabb botrány készül?
2016. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A nincs pénze azt jelenti,hogy nincs pénze emberi fizetést adni a dolgozóknak, és spórolni kell mindenen amin csak lehet, mivel most a különböző takarékoknak egyesülniük kell. De ugyanekkor a főnöke és azok puncsosai a céges autókba havi 50 meg 100 ezerért tankolnak, 12 milliós céges autót vesznek egyik napról a másikra, egy átlagos dolgozó fizetésének a dupláját utalják minden hónapban az egyik főnök haverja vállalkozásának mint "adományt", meg egyetemre járnak, ami félévente kb. 300 ezer fejenként.

Ilyeneket hallok.

Tehát a dolgozókra nincs pénz, de a vezetőség úgy szór el milliókat minden hónapban, ahogy nekik tetszik.


De olyan értelemben, mint amit a 3.váalszoló írt, nincsen baj. Több tízmilliós adózott eredményük lett előző évben.

2016. ápr. 26. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Kerdező es ebben hol a szabálytalanság?!
2016. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nézd... Ha az illetőnek van lehetősége a váltásra, akkor hajrá. Ha nem nagyon, akkor meg ha ugrál, akkor is ő fogja megszívni. Ha teszemazt megbüntetik a céget valamilyen szabálytalanság miatt, azt szerinted a főnök a saját, vagy a dolgozók béréből fogja kigazdálkodni? Ha névtelen is a bejelentés, akkor szerinted egyáltalán nem fogja sejteni, hogy valamelyik dolgozója nyomta fel a céget?
2016. ápr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez nem szabálytalanság, mindössze minden munkahelyen minden dolgozónak (de elsősorban a főnöknek) a vállalati jövedelmezőséget, nyereségességet kellene előtérbe helyeznie, ami itt nagyon nem történik meg.

A szabálytalanásokat, amikről hallottam, nem sorolnám, mert azokat nem akarom közszemlére tenni.

2016. ápr. 27. 19:47
 8/8 A kérdező kommentje:
De hidd el, hogy vannak.
2016. ápr. 27. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!