Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tesco vállal házhozszállítás...

A tesco vállal házhozszállítást. Ti adtok borravalót a szállítóknak?

Figyelt kérdés
A kiszállításért fizetni kell egyébnként pár száz forintot. Én nem adok ezen felül borravalót.

2016. ápr. 12. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ember munkajat a havi fizetessel jutalmazzak. Borravalot akkor adunk ha emberunk extran kedves, segitokesz, erezhetoen tulmegy a munkakori leirasan azert hogy nekunk egy jo szolgaltatast nyujtson.
2016. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Online szoktam fizetni. Az ember kihozza, lerakja a cuccot és már megy is. Borravalót nem szoktam adni, maga a szállítás is már előre rendezve van.
2016. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
"Az ember munkajat a havi fizetessel jutalmazzak." Erről más a véleménye a fodrásznak, a pincérnek, a taxisnak, a szállodai hordárnak.
2016. ápr. 12. 15:56
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

nem, ugyanúgy ahogy a gls futárnak sem adok.


bár igazából ha nincs aprója és 10-20 Ft-ot kellene visszaadnia, akkor azt szoktam mondani, hogy hagyja a fenébe.

2016. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tescos kiszállítóknál eleve nincs készpénz. Tehát ilyen, hogy "tartsd meg a visszajárót", nem játszik. Apróval meg nem szoktam játszani.
2016. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A fodrásznak, a taxisnak, a pincérnek, és a szállodai hordárnak sem kell borravalót adnod, ha nem akarsz.

Tényleg, fodrásztól kaptál valamikor is számlát? Amúgy is feketén megy az egész, és még borravalót is adsz, az elég kemény.

2016. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Erről más a véleménye a fodrásznak, a pincérnek, a taxisnak, a szállodai hordárnak."


Ezek közül csak a taxisnak szoktam borravalót adni, hogyha meg voltam elégedve, de általában nem szokott probléma lenni.

2016. ápr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Erről más a véleménye a fodrásznak, a pincérnek, a taxisnak, a szállodai hordárnak."\


Egy nagy fodrászatban nem szoktam borravalót adni ha pedig saját üzlete akkor minek?

Pincérnek szoktam adni ha megvagyok elégedve vele

Taxisnak is de nagyon ritkán járok taxival.

Szállodai hordár. Ilyen szállodákba nem járok ez nem az én kategoriám

2016. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Erről más a véleménye a fodrásznak, a pincérnek, a taxisnak, a szállodai hordárnak."


Még szerencse, hogy nálam van a pénz, így pont nem érdekel a véleményük. Egyedül a taxisnak szoktam adni, de csak a céges policy miatt, egyébként lesz@rnám.

2016. ápr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most kicsit OFF: megdöbbenve látom hogy taxisoknak adtok borravalót. Pont a taxisnak? Miért? 280 forintot kér kilométerenként. Egy áltagos út alatt annyit elkér, mint mondjuk 3-4 ebéd ára, vagy háromszor annyit, mint egy pedagogus órabére. Majd ha újra 140-150 forint lesz kilométerenként a taxi, akkor talán adok.
2016. ápr. 13. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!