Ha az egyik fél a házasságba bevisz pénzt, pl. néhány millió forint megtakarítást, azt hogyan kezelik a későbbiekben?
kérdező te agyas vagy?!
Te uralkodni akarsz a másikon?!
Jogilag: a házasság előtti vagyon (megtakarítás is ilyen) mindig különvagyon marad. Így CSUPÁN jogi szempontból a különvagyon gazdája jogosult dönteni róla és pont.
Eikailag, érzelmileg: ha "bevitte" a házasságba a pénzt, akkor közös használatra szánta (pl. egy közös otthon megteremtésére), a házasság pedig nemcsak gazdasági/vagyonközösség, hanem érzelmi közösség is.
A felek PARTNEREK így értelmeszerűen egyeztetnek, közös terveik vannak, közös értékrendjük, így KÖZÖSEN hoznak döntéseket. Ez lenne a normális.
Sem jogilag, sem etikailag nem normális a hozott vagyont felemlegeti, ezzel zsarolni, fenyegetni, másikat kiszolgáltatottá tenni (akár fizikailag pl. a lakhatással, akár pszichésen pl. "eltartalak").
Én is tettem a házasságomba a különvagyonomból (pl. lakás, megtakarítás)- ahogyan ÉN ezt a döntést (miszerint beleteszem a közösbe) önállóan meghoztam, attól a pillanattól kezdve lelkileg közössé vált, közös otthon lett belőle és közösen felhasználható pénz/közös tartalék.
Jogilag ugyanúgy a magánvagyonom maradt.
A normális felek házasságkötés ELŐTT megbeszélik ezeket (a bevitt vagyontárgyakat, azok értékét, az esetleges későbi elszámolás módját stb.) és a közös felhasználás céljait, módjait, a közös döntés folyamatát.
Nem olyan nehéz ez :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!