Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kell levonni a nettó...

Mit kell levonni a nettó árbevételből?

Figyelt kérdés

Igazából a közgazdaságtanban nem igazán vagyok otthon, de szükségem lenne egy kis információra.

Szóval, az én értelmezésem a következő:

Veszek egy terméket a nagykerből mondjuk 100 000 forintért. Eladom Bruttó 150 000 forintért. Ha egész évben ennyi a forgalmam, akkor a bruttó árbevételem 150 000 forint, a nettó ennek az áfa nélküli összege, kb 120 000 forint. Ebből nekem fizetnem kell ugye a termék nagyker árát, a különböző adókat, a kivét után az szja-t, bérlést, stb.

Szóval, ha egy, az általam alapítani kívánt cég konkurenseit nézem, akkor pl. egy 500 000 milliós árbevételű cégnél (átlagban 20-30 százalékot tesz rá a kisker) levonom a 70%-ot és megkapom azt az összeget, amivel a cég gazdálkodik.

Nagyjából jól látom? Remélem nem írtam le bonyolultan!

Kösz a segítséget!



2016. jan. 26. 13:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!