Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örökölt ingatlannál, az 5 év...

Vime kérdése:

Örökölt ingatlannál, az 5 év adómentességet eladás esetén mikortól számítják?

Figyelt kérdés
Az örökhagyó halálától, vagy a hagyatéki tárgyalástól számított 5 év?

2016. jan. 26. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahogy hivatalosan értesítést kaptál arról, hogy a Te tulajdonodba került. Tehát semmiképpen nem az örökhagyó halálától, hanem attól a pillanattól, amikor a közjegyzőtől kijön a hivatalos értesítés a hagyatéki után (esetleg, ha abban meg van jelölve, hogy mikortól a Tiéd, akkor az az időpont).
2016. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5 éven tulra gondoltál.
2016. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊
2016. jan. 26. 10:17
 4/8 anonim válasza:

Óriási tévedés!!!


Az örökhagyó halálatól ketyeg az 5 év. Tudom, mert épp ebben az ügyben vagyok benne.

És naptári év. Vagyis ha december 31-én történik a halál, akkor már másnap jogilag ebben az ügyben el is telt egy év!

2016. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Huu, akkor most nem tudom mi van 😕
2016. jan. 29. 08:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Az van, hogy ez a Gyakori kérdések és itt nem hivatalos válaszok jönnek :-)

Vagy megkérdezel egy közjegyzőt, akár telefonon vagy felhívod a NAV Call Centerét és akkor majd pontosan megmondják az érvényes jogszabályok szerint :-)

2016. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Töltsd le a Nav oldaláról 9. számú információs füzetet és olvasd el.
2016. jan. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 31. 06:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!