Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Arany-ékszer, vagy színarany/b...

Arany-ékszer, vagy színarany/befektetési arany?

Figyelt kérdés

Van 100-200.000 forintom,szeretném aranyba rakni.Gyűjteni szeretnék, a megtakarítás folyamatosan nő, mert félrerakok.

Nekem, egy befektetési aranyat forgalmazó cégnél sem tanácsolják az ékszer vételét.

Itthon azt mondja a rokon, hogy ékszert vegyek, azt hamarabb el tudom adni bárkinek, na meg ugye minden utcasarkon van egy zálogfiók. A zálogba pedig azt javasolták, csak zálogból vegyek ékszert, mert az ilyen mezei boltokban marha sokat buksz rajta,átvágnak keményen.(tapasztaltam is, egy 1 grammos 14 karátos keresztet 14 ezerért vettem meg.... akkor még nem voltam képben..)

Áruházban nem javasolják ékszert, mert ott is nagyon drágán adják, merthogy rászámolnak minden költséget.

Befektetési arany: Vannak cégek, amelyek visszaveszik, de nem volt még ebben részem. Azon belül is: rúd vagy érme?


A szempontjaim: -forgalomképesség(nemzetközileg is)

-eladás esetén legalább "normális" árat kapjak érte

- könnyen értékesíthető legyen, tehát likvid legyen


Tudtok ebben segíteni? :)


Köszi,előre is.


2016. jan. 4. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ékszert nem nagyon érdemes. Ott ugyanis az értékét nagyon befolyásolja a divat, és fogalmad sincs, hogy mi lesz divatos később. Én például álmomban nem gondoltam volna, hogy a béna retro valaha ismét divatba jön :D

Esetleg nagyon különleges művészeti alkotás jöhet szóba, de az is kockázatos, hogy valóban nő-e az értéke.

A befektetési arannyal az a helyzet, hogy hosszútávon éri meg vele foglalkozni, akkor hoz hozamot.


Szerintem ilyen összegnél, főleg ha lehet, hogy hamar és hirtelen lesz rá szükséged, akkor jobban jársz, ha nyitsz egy takarékszámlát a folyószámlád mellé és azon tárolod - általában ingyenes és egy minimális, 1-2% kamata is van.

2016. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%

Szia ! Ne vegyél aranyat idén. Ezüstöt vegyél, az fél év múlva a dupláját fogja érni, a vas pedig kb háromszoros lesz! Aranyat ne !

Neten keress rá! Üdv

2016. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ékszert nem csak azért nem szabad venni, mert a divat befolyásolja, de azért sem, mert az ékszer árának csak relatív kis részét adja a nemesfém, a maradék a munkadíj, így az arany árának növekedése nem jelenik meg 1:1-ben az ékszer árában is (antikvitás természetesen más téma, de most gondolom nem arról beszélünk).
2016. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Ha összesen 100-200 ezer forintod van, akkor semmi értelme bármilyen befektetést keresni. Őrizgesd a fiókban, bármikor jöhet valami váratlan kiadás.


2. Az arany az inkább spekuláció, mint befektetés. Kamat nincs rá, és mivel dollárban jegyzik az árát, van egy beépített árfolyamkockázata is, ha előbb-utóbb forintra (vagy bármi más nem-dollárra) akarod váltani. Vagy felmegy az ára, vagy nem. Nem lehet ezt tudni.


3. Ha ezzel együtt mindenképp aranyat akarsz venni, semmiképpen se ékszert vegyél. Aranyékszert csak ÁFÁ-val tudsz venni, viszont nagyon nagy eséllyel csak tört aranyként veszik vissza. Szinte tuti bukás.


4. Befektetési aranyat (tömböt/rudat vagy érmét) ÁFA mentesen lehet vásárolni, és jobb árfolyamon vásárolják vissza, mint a tört aranyat. Viszont itt is van jelentős árrés a vételi és az eladási árfolyam között. Minél kisebb a kiszerelés, annál nagyobb az árrés.


Most találomra megnéztem egy oldalt, ott a 2 g-os tömb visszavásárlási ára az eladási ár 84%-a, az 1 kg-osnál ugyanez az érték 95%. Szóval minél kisebb a kiszerelés, annál nagyobb hátrányból indulsz, hogy egyáltalán visszakapd a pénzed.


Ugyanúgy befektetési aranyérménél mindig valamivel nagyobb az árrés, mint egy azonos súlyú aranytömbnél.


5. Az ezüstnek az a nagy hátránya az aranyhoz képest, hogy a befektetési ezüst is ÁFA köteles, tehát óriási hátrányból indulsz ahhoz, hogy egyáltalán visszakapd a pénzed.

2016. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!