Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudnék kezdeni a kis...

Mit tudnék kezdeni a kis félretett pénzemmel?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, szóval nincs sok pénzem, de azért félre tudok tenni minden hónapban kb 10ezret.

Szeretném, ha ez kamatozna, ha ebből el tudnám kezdeni építgetni a jövőmet, hogy mikor végzek az egyetemmel, ne nulláról kelljen indulnom, hanem a barátommal elkezdhessük megteremteni az anyagi biztonságot.

Szerintetek mibe kéne fektetnem, mit kéne havi 10 k-val csinálnom? Tudom, nem nagy pénz, de akkor is félreteszem, nem veszek belőle hülyeségeket és erre büszke vagyok :)

21/L


2016. jan. 4. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
A legjobb talán az állampapír lenne, ott vannak kisebb címletek is (10e, 50e). Években gondolkodj, és bár óriási kamatot egyik se ad, mégis biztos megtakarítás. Tájékozódj rendesen, ne ugorj bele rögtön valamibe! A nagy haszont igérő dolgok általában nagy kockázattal járnak!
2016. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van bankszámlád?
2016. jan. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, mindenkepp tajekozodok, csak ugy nem teszem bele semmibe a penzem.

Van bankszamlam, gondoltam lekotesre de az kb semmit sem hoz ennyi penznel.

Meg arra gondoltam hogy veszek autonyeremeny szelvenyt, de azzal meg ugye nem kamatozik es bar ha autot nyernek akkor nagyon is megerne, de annak nem tul nagy a valoszinusege.

2016. jan. 4. 10:06
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, akkor írok egy privit :-) ne félj, nem akarok semmit Rád tukmálni :D
2016. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lakástakarék.

Ha mégsem akarsz majd lakást, a befizetett pénzed kamatokkal akkor is felveheted.

2016. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sulek Péter válasza:
Én azt hallottam az arany mindig tuti befektetés :) pl kisebb aranytárgyak még jól is mutatnak a lakásban :)
2016. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb gondolom akarsz lakást vagy legalább meglevő lakást felújítani. Ekkor a legjobb ha LTP-t fizetsz. Évi 30%-ot ad rá az állam. Ennél jobb nem nagyon van ha lesz ilyesmire szükséged.
2016. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a tippeket :) utanajarok ezeknek
2016. jan. 5. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!