Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miként értelmeznétek, hogy...

Miként értelmeznétek, hogy 1+1 akció,2 db akciós termék vásárlásakor féláron vannak?

Figyelt kérdés

Egyik ismert üzletlánc így hirdetett meg parfümakciót.

Termékcsoporton belül sok terméket megjelöltek az 1+1 akció keretein belül.

Majd a pénztárnál rendre meglepődnek a vásárlók, hogy ezt az üzletlánc, az egyet fizet - kettőt kap módszerrel gondolta, de kizárólag azonos termékekre. (két azonos parfümre)

Szerintük, ha két különböző parfümöt vásárolsz, melyek megvannak jelölve a 1+1 akcióban, akkor teljes árban adják őket.

Mindezt nem tüntették fel sem az akciós újságban, sem az internetes oldalukon, kizárólag az 1+1 akciós termékekre ragasztott matricákon, apró betűkkel!

/Persze, én is belesetem ebbe a hibába, de csak otthon vettem észre a turpisságot. Azaz, hogy teljes áron vásároltam meg a két különböző parfümöt, pedig mindkettő 1+1 akciós termék!  Visszamentem, de nem adták vissza a pénzemet, és még a kettő darab +1 termékeket sem kaptam meg!/

/hozzátenném, nem a legolcsóbbakat vettem meg, így jó néhány ezer forinttal megkárosítottak a megtévesztő akciójukkal :-( /



2015. dec. 13. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Én még sosem találkoztam olyan 1+1 akcióval ami termékkategóriára lenne érvényes. Részemről triviális, hogy ez a hagyományos "egyet fizet kettőt kap" akció 2 azonos termék esetében érvényes.
2015. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Az 1+1 akció mindig azonos termékre vonatkozik, soha nem találkoztam még másmilyennel.
2015. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Igenis létezik termékcsoportra 1+1 akció! Nem csak azonos áróra.

A mi áruházláncunkban is szokott lenni ilyen. Az akcióban meghirdetett/megjelölt termékekből kettőt vásárolnak, bármilyen kombinációban, akkor mindkettő akciós árban lesz számlázva. Pl.: két akciós könyvet vásárolnak (melyek megvannak jelölve az akcióban), akkor mindkettő ára felére csökken a számlán.

Szokott így leni nálunk 1+1 akcióban, illatszer, takarítószer, játék, pékárú, újság, stb.

/Mellesleg, butaság lenne két egyforma könyvet, két egyforma hot wheels játékautó, két egyforma csomag lego-t, vagy két egyforma parfümöt vásárolni!/

Az egyet fizet - kettőt vihet akcióban a termékek össze vannak fóliázva, elkerülendő a vitákat!

2015. dec. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

3-as vagyok ismét

Kedves kérdező!

Ajánlom, kérd ki a Fogyasztóvédelem véleményét az ügyben! A megtévesztő hirdetésekre eléggé harapnak!

Az említett üzletláncot minősíti a reklamációkezelésük! Nálunk szó nélkül kicserélhetők, illetve visszahozhatók a termékek, visszakapják az árát a vásárlók. (Legtöbbször a ruhákat hozzák vissza méretprobléma miatt. De 80%-ban kicserélik, ha van készleten megfelelő másik méretű.)

2015. dec. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Ez milyen üzlet, hogy vissza se lehet vinni?? Nekem volt hasonló félreértés de Tesco simán vissza vette és visszaadtak a pénzt.
2015. dec. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma ismét visszamentem, de nem a pénztárossal beszéltem, hanem az üzletvezetővel.

Gond nélkül elintézte! :-)

Felajánlotta, vagy visszaadják a vételárat, vagy egyiket kicserélik vagy mindkettő mellé kapok még egyet-egyet. Utóbbit választottam!

Kiderült a pénztáros sem mondta jól, ő sem értett pontosan az akció lényegét! :-o Nem két egyformát lehetett venni az 1+1 akció keretében, hanem két azonos árban lévőt! (Nagy különbség!)

Így végül lett lett 4 db különböző parfümöm. (Ajándékba kap majd nejem, nagylányom, nővérem, anyukám egyet-egyet. Persze más ajándékok mellett.)

Evvel elérte az üzletvezető, hogy jó véleménnyel leszek üzletükről és kellemesebb lesz ajándékba adni a parfümöket, mert nem árnyékolja be az örömömet, hogy félrevezettek!


Azt elismerte az üzletvezető hölgy, hogy nagyon bután találták ki ezt az akciót. (problémának érezte maga is, hogy a pontos feltételeket nem tüntették fel az akciós újságukban és az internetes oldalukon!

2015. dec. 14. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!