Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen kötelezettséggel és...

Milyen kötelezettséggel és előnnyel jár az avon tanácsadónőség?

Figyelt kérdés
Szabad-e pl szórólapon hirdetni magam? Érdemes belevágni? Köszönöm a segítséget
2015. dec. 3. 03:32
1 2
 11/18 anonim válasza:

Rendben, ha ez adóköteles bevétel, akkor érdekelne kicsit részletesebben, hogy a NAV ezt hogyan tudná leellenőrizni? Az Avon nem fizet ki nekem semmit, pont, hogy én vásárolok tőlük, és a kedvezményes összeget számlázzák ki nekem. A plusz összeget úgy kapom, amikor a vásárló kifizeti a rendelését, de ebből a pénzből is akkor van hasznom, ha magamnak nem vettem semmit. De a félreértés elkerülése végett mondom, én nem akarnék tegyük fel több tízezer forintot elsumákolni, de amíg nem is tudok ebből nagyobb bevételt szerezni, megmondom őszintén, a havi 1000-2000 Ft-ot nem vallom be.

Amúgy mi a helyzet azokkal, akik pl. a vaterán árulják az avon termékeket? Rengeteg ilyen van. Őket nem figyeli a NAV? Ezzel kapcsolatban meg, ha magánszemély eladja a dolgait legyen az bármi, éves szinten 600.000 Ft -ig nem is kell adóznia utána. Elnézést, ha rosszul tudom, de bátyámnak épp egy olyan személy mondta ezt az összeget, akinek rokona NAV-nál dolgozik.

2015. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

éves 600.000-ig használ terméket lehet értékesíteni, nem üzletszerűen. Ha alaki újat olyan szándékkal szerez be pláne rendszeresen, hogy azt tovább értékesítse az nem ez a kategória, hanem ráfogják, hogy üzletszerű. ami nem a bevétel nagyságától, vagy eredménytől függ, hanem pl eladási gyakoriságtól és termékszortimenttől.


Az, hogy mi számít annak, a NAV dönti el, és az eladónak kell az ellentettjét bizonyítani.


Épp egyik korábbi ügyfelem futott most bele egy próbavásárlásba így.

2015. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Keresgéltem még valami infót az önálló tevékenységből származó bevétel adózásáról. Ezt a cikket találtam többek között, az ingóságok értékesítéséről szól. Ebben azt is írják, hogy ha magánszemély nem egyéni vállalkozóként, de gazdasági tevékenység keretében értékesíti ingóságait, akkor sem keletkezik adóköteles jövedelme, ha nem haladja meg az éves 600.000 Ft-ot. Tehát ez nem csak a használt ingóságra vonatkozik, mert a gazdasági tevékenység meghatározása ez pontosan:

"Az Szja törvény 3. § 46. pontja alapján gazdasági tevékenységnek minősül valamely tevékenység üzletszerű, illetőleg tartós vagy rendszeres jelleggel történő folytatása, amennyiben az ellenérték elérésére irányul, vagy azt eredményezi, és annak végzése független formában történik. Annak megítélése, hogy az ingó értékesítése gazdasági tevékenységnek minősül-e, az eset összes körülményeinek figyelembe vételével lehetséges."

A másik fontos leírás, ezt a cikk végéből másolom:

"Ha a magánszemély az ingóságait nem egyéni vállalkozóként ugyan, de gazdasági tevékenység keretében értékesíti, akkor az ingó átruházásából származó jövedelemre vonatkozó rendelkezések szerint megállapított jövedelme önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül, 16 százalékos mértékű személyi jövedelemadót és 27 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást is kell fizetnie. Nem alkalmazhatja a 200 ezer forintos szabályt, ugyanakkor, ha az ingó értékesítésből származó bevétele az adóév elejétől összesítve nem haladja meg a 600 ezer forintot, akkor nem keletkezik adóköteles jövedelme.

A gazdasági tevékenység áfa-alanyiságot eredményez, így adószámmal kell rendelkeznie, számla-, nyugtakibocsátási kötelezettség terheli, és amennyiben nem választott alanyi adómentességet, akkor áfa-fizetési, bevallási kötelezettsége van."


Alanyi áfa mentességet pedig a NAV-nál történő bejelentkezéskor lehet kérni, évi 6.000.000 Ft-ig.

De úgy értem, hogy attól függetlenül, hogy 600.000 Ft- alatt nem kell adózni, nyugtát kell adni a vásárlónak.

De hamarosan már beszélni fogok erről egy könyvelővel. Itt a cikk: [link]

2015. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Annak megítélése, hogy az ingó értékesítése gazdasági tevékenységnek minősül-e, az eset összes körülményeinek figyelembe vételével lehetséges."


Na igen, és ezen van a hangsúly leginkább, ugyanis a NAV dönti el, hogy az gazdasági tevékenység, vagy sem?


Ennek ellentettjét egy hosszas interjún a tevékenységet folytatónak kell hitelt érdemlően bizonyítani.


Ha valaki rendel valamit, azzal a céllal, hogy azt továbbadja, tehát nem a saját felhasználást célozza, már mennyiségtől függetlenül is annak tekintik, és ahogy írják is, nem alkalmazható rá sem a 200.000 Ft-os szabály, sem az ingóság értékesítési 600.000 Ft-os.

Mivel utóbbi arra vonatkozik, ha valaki korábban rendelt magának, és később mint sajátját adja el.


De itt ugye nem erről van szó, hiszen a megrendelő egy tanácsadón keresztül rendel. A nyugtát, vagy számlát pedig az Avon adja ki névre szólóan. A tanácsadó, maximum egy jutalékösszesítő számlát tud kiállítani számlaképesen( adószámos magánszemélyként, vagy egyéni vállalkozóként, meghatározott tevékenységi kóddal) az Avon felé, az adott időszakról, amit a cég kifizet neki, és a tanácsadó az így származó önálló tevékenység szerinti 16%+27% adót kell megfizesse belőle, és beírni az szja-ba adóbevalláskor alap esetben.

2015. dec. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ezt erősíti a cikk első sora is:


"Az utóbbi évek tapasztalatai azt mutatják, hogy egyre népszerűbb az interneten keresztül bonyolított használtcikk-kereskedelem"


A 600.000 Ft-os szabály, valóban csak saját, használt termékre vonatkozik, az alatt sem bevallani nem kell, sem adózni utána.


Az Avon termékek viszont nem használt cikkek, hanem új termékek (rendelésre)...

2015. dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

"Ha valaki rendel valamit, azzal a céllal, hogy azt továbbadja, tehát nem a saját felhasználást célozza, már mennyiségtől függetlenül is annak tekintik, és ahogy írják is, nem alkalmazható rá sem a 200.000 Ft-os szabály, sem az ingóság értékesítési 600.000 Ft-os."


Pedig itt pontosan azt írják, hogy ha adószámos magánszemélyként végez valaki gazdasági tevékenységet, a 200 ezres szabály nem alkalmazható rá, ugyanakkor, ha az adóév elejétől összesítve nem haladja meg a bevétele a 600 ezer forintot, nem keletkezik adóköteles jövedelme. Kérlek olvasd át azt a mondatot mégegyszer.


Ezért másoltam be mindezt, mert e-szerint érvényes rá. És szerintem egyértelműen betudható ennek az avon tanácsadói tevékenység, hiszen haszonszerzési céllal adom el az új termékeket, és függetlenül csinálom, mert semmilyen jogviszonyban nem állok az avonnal.


A tanácsadói "szerződésükben" is az van írva, hogy az avon tanácsadó tudomásul veszi, hogy az avon az önálló kereskedelmi tevékenységet végző avon tanácsadó eljárásáért, valamint közterheik teljesítéséért nem felel.

Mindezek alapján szerintem a NAV is gazdasági tevékenységnek kell, hogy besorolja, mert függetlenül végzem az új termékek értékesítését haszonszerzési céllal, az avon nem kifizető.

De mégegyszer mondom, mindenképp beszélek könyvelővel, és igényelni fogom az adószámot, nem akarok komoly büntetést, ha egy adóellenőrbe szaladnék bele és nem kap nyugtát.

2015. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Még egy észrevétel:


Aláírás előtt, (vagy után rosszabb esetben) Olvasd át a szerződésed, hogy az önálló tevékenységen felül milyen minőségben is szerepel a tevékenységi köröd. Mert nem mindegy, hogy ügynöki kereskedelemre szerződsz, vagy csak tanácsadásra.


Ha üzlethelyiségen kívüli értékesítés (bele értve a 250 fős hálózatot üzemeltető által is felvetett online értékesítési lehetőséget is!) , akkor az viszont már önkormányzat felé is bejelentés köteles tevékenység és illetéken felül, vállalkozóihoz kötött.


Itt a forma nyomtatvány:


[link]


4.3. pont

5.

és 8.3. pontja


és mellékletek 20.pontja

2015. dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az én egyik ismerősöm is volt tanácsadó, sokszor maradt a nyakán termék. :/ Én személy szerint csak azért nem rendelek semmit innen, mert tanácsadó nélkül nem lehet. Ha neten is tudnék rendelni házhozszállítással, már nem egyszer rendeltem volna. Nagyon macerás így és nem is szeretném ha a nyakamra járnának. Anyósomnak is mindig a nyakára járt a "tanácsadója" :( Szabadidős tevékenységnek jó lehet ha szereted az ilyen dolgokat, de anyagilag az a pár ezer forint szerintem semmi.
2016. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!