A kínai gagyi termékek előre meghatározott összegekből készülnek? Azért ilyen minőségűek?
A kínai gyártócégek sok mindenre képesek. Ha kell, legyártják még az iPhone-t is, aminek a kidolgozása egész jó. Nincs gagyi tejfölöspohár-műanyag, sorjás szegély, két hét alatt bepárásodó kijelző. Igaz, az ára sem kispályás.
Ha jó minőségre van igény, azt rendelik tőlük, akkor azt fogják gyártani. Minőségi alapanyagokból, jól képzett munkaerővel, korszerű technológiával, szigorú minőség-ellenőrzéssel. Jó drágán.
A vevőnek viszont sokszor nem kell az iPhone, elég neki a klón is húszezerér'. Ennyi pénzért pedig nem lehet csodát várni, mindenből a legolcsóbbat használják, az összeszerelés is tessék-lássék módon történik. Ez nem azért van, mert a kínaiak önerőből igénytelenek volnának: sokszor ugyanabban a gyárban készül a botrányosan gagyi piacos rettenet, mint ahol a méregdrága prémiumtermékeket gyártják a nyugati megrendelőnek. Csak a piacos termék megrendelője nem minőséget, hanem alacsony árat kér, azért cserébe meg ennyit lehet elérni. Pontatlan műanyagelemek, zárlatos áramkörök, hámló festék, torzító üvegek, maguktól széthulló szerkezetek.
A bazári vacak bazári vacak marad, attól függetlenül, hogy hol gyártják. Csak azért csinálják őket Kínában, mert ott a legolcsóbb összegányolni őket, mivel helyben vannak a beszállítók és viszonylag olcsó a munkaerő.
Ezzel szemben ugyanezen okokból a félmilliós számítógépemet is Kínában rakták össze és nem tudom azt mondani rá, hogy gagyi vagy rossz minőségű lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!