Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet bevizsgáltatni régi...

Hol lehet bevizsgáltatni régi érméket és bélyeget? Esetleg egy oldalt tudok-e ahol ilyen jellegű dolgok össze lennének gyűjtve?

Figyelt kérdés

Sajnos egyáltalán nem vagyok tapasztalt ezen a téren.

Öröklésből maradt rajtam egy halom bélyeg, illetve 2 régi érme. 1923-as 100 lírás érme, ami arany, illetve egy 1938-as ezüst 5 pengős.

A bélyegeket hiába keresem a neten, töredékét találom csak. Szeretném valahol megnézetni, hogy milyen értékük van, de fogalmam sincs merre induljak. Köszönöm.



2015. okt. 30. 17:26
 1/2 polarbeer ***** válasza:

Szia!


Én foglalkozom régi pénzekkel, hobbim a numizmatika, régi pénzeket adok-veszek-cserélek. Szívesen adok tanácsokat, és segítek, ha kérdeznek.


Az 1923-as olasz 100 lirással hatalmas mákod van! Ez egy vagyont ér!! Először is az érme színaranytartalma 29,03 gramm! Szóval már csupán a törtarany értéke több, mint 290.000 Ft!!

Ehhez még társul a numizmatikai érték, ami az érme állapotától függően +10% - +20%!

Nagyon fontos, hogy ne karcoltasd meg az érmét, tehát semmiképp se "vizsgáltasd be", mert a numizmatikai értékén rontasz vele! Ha mindenképp ellenőrizni akarod az eredetiségét, akkor ékszermérleggel méresd le (32.258 grammnak kell lennie a teljes tömegnek), és az átmérőt nézd meg (32 mm-nek kell lennie).


Az 1938-as 5 pengőn Horthy van, vagy Szent István?


A bélyegek milyen országból származnak, és nagyjából milyen korúak? Pecsételtek?


Üdv.:

polarbeer

2015. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszönöm szépen a választ!

Írnék privát üzenetet neked.

2015. nov. 1. 07:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!