Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örökölhetem-e az adósságát?

Örökölhetem-e az adósságát?

Figyelt kérdés
Anyu és apu elváltak,de egy háztartásban élnek. Anyu nevén van a lakás amin semmi teher nincs. Apunak van kb 2millió Ft tartozása. Ha megöröklöm a lakást anyu részéről akkor ezt a bank elveheti tőlem apu tartozása miatt, vagy egyáltalán nekem ki kell fizetnem azt az összeget?
2010. márc. 17. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy,hogy a szüleid elváltak vagy sem.Te vagy az örökös mindkét szülőnél..Ha anyudtól öröklöd a házat(ami több mint 2 millió forint)ugyanúgy öröklöd apádtól az adósságot is.
2010. márc. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az örökségről le lehet mondani.

Ha apukád után nincs annyi örökség, mint amennyi a tartozása, akkor egyszerűen lemondasz az örökségről, így nem is örökölsz utánna semmit, sem tulajdont, pénzt, sem tartozást.

Az anyukádtól való örökség ettől független.

Ha a házban nincs apukádnak tulajdonrésze, akkor ahhoz nem nyúlhatnak (miután lemondtál az apukádtól való öröklésről)

2010. márc. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

NEm lemondani kell mert akkor röklöd az adósságot és elesel az örökségtöl, visszautasítani kell de 2 millió forint nem oylan sok hogy emiatt el kéne dobni az örökségedet!


Sztem simán kiegyenlítik ezt a tartozást mire oda kerül a sor, de te is összegyüjtögetheted ha ügyes vagy, vagy felveszel egy normális hitelt ami kifizethetö 3-4 év alatt...

2010. márc. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel öröklés esetén nem háztartást, hanem az elhunyt személyét, és az elhunyt nevén, tulajdonában lévő javakat nézik, így a két szülő független fél az öröklés szempontjából. [Mivel elváltak és külön élnek, így még csak nem is lehet kérni a közös háztartás és a házasság miatt az esetleg tulajdonjogi korrekciót - ha megalapozott.] Tehát esetedben kb. tiszta ügy az egész.

Az anyai örökséget fogadd el. Az apait pedig utasítsd vissza. Hiszen azt írtad, hogy az apai örökség csak adósság. Azt nem kell elfogadni.

Az hülyeség, hogy fizesse ki a kétmillió forintot, ha a kifizetést követően nem fog kapni semmit, csak örökség nélkül hal meg az apuka...

2010. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha anyukád után örökölsz, attól még nem kell kifizetned apukádnak a hitelét! Csak ha ő is meghal, akkor sajnos a minusz is öröklődik, ha van annyi ingóságod vagy ingatlanod, ki kell egyenlítened, mert ráterhelik.
2010. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!