Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A meleg étkezési utalvány...

A meleg étkezési utalvány beváltásakor az étteremben levonnak 10 százalékot. Ha készpénzzel fizetek 500 forint, ha utalvánnyal 550 forint. Miért?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Na en ilyennel meg sosem talalkoztam, nem tudom te hol voltal, de en orszagszerte költöttem utalvanyt etteremben es meg soha nem szamoltak többet azert mert utalvannyal fizetek, boltban sem jartam igy, ha ezt megcsinaltak erdemes bejelenteni mert ez nem igy van!
2010. márc. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod.Szerintem is valahogy így van.

Nem mertem eddig reklamálni,hátha van valami törvényes változás.

2010. márc. 14. 09:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Az utalvány kibocsájtója ca. 5,5%-ot von le (SZVSZ bankokat megszégyenítő pofátlanság), de a bankkártyás fizetésnek is van jutaléka! De ezeket a költségeket semmiképpen sem szabad áthárítani a vevőkre! Azaz az étterem a hunyó! Ha nem tetszik neki a jutalék, akkor nem fogadjon el utalványt és kész, de semmiképpen sem kérhet ezért jutalékot!
2010. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ilyet nem tehetnek!!!

Az Elfogadóhely köteles az Üdülési Csekket legalább névértéken elfogadni, de nem jogosult az igénybevett szolgáltatások ellenértékén felüli összeget készpénzben visszaadni, sem pedig az Üdülési Csekket részben vagy egészben készpénzre váltani. Amennyiben a szolgáltatások ellenértéke meghaladja a Felhasználó rendelkezésére álló Üdülési Csekkek értékét, a különbözetet a Felhasználónak ki kell egyenlítenie.


Ha tudomására jut ennek ellenkezője, kérjük írja meg a szolgáltató elérhetőségeit, hogy az ügyet kivizsgálhassuk.

Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány

2010. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!