Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van kozotettek munkajogasz?

Van kozotettek munkajogasz?

Figyelt kérdés

kb.majus ota egy olyan helyen dolgozom,ahol meg a munkaszerzodesemet sem adtak oda,az oep konyvemet be sem kertek,4- oraba vagyok bejelentve 8 orat dolgoztat,nem fizet csaladi adokedvezmenyt...


ma kozoltem vele kilepesi szandekomat o kozolte h nyaral a konyveloje...nekem hetfon mar kezdenem kellenne az uj munkahelyemen,kozolte hogy majd valamikor kipostazza...

meg a cuccaimert sem mehetek be,azt allitja nincs nala az ervenyes tudoszurom,pedig meg o ment el erte...


mellesleg az adoban is csal kb reggel 8 ig nincs nyoma az eladott arunak h ne kelljen annyit adoznia...ugyerzem nem korrekt...mit tehetek??? segitsetek!!!


2015. aug. 13. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag semmit, az új munkahelyedre majd később viszed a papírokat



amúgy, az oep kiskönyv nálad van, akkor nem vagy bejelentve nagy eséllyel, nézd meg az ügyfélkapun

2015. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legjobb esetben is alkalmi munkásként dolgoztál ott!
2015. aug. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az oep könyved nélkül is tud foglalkoztatni, maximum kiállít egy új oep könyvet (sok munkáltató csak kilépéskor állítja ki)

"4- oraba vagyok bejelentve 8 orat dolgoztat"

Mennyit és hogy fizet? (feketén a különbözetet?)

"nem fizet csaladi adokedvezmenyt..."

Kérted egyáltalán az érvényesítését?

Levonja a kedvezményt a béredből?


A munkaviszonyod megszűnése után 5 munkanapja van kiadni a kilépő papírjaidat.


"meg a cuccaimert sem mehetek be"

Milyen cuccaidért? Amikor közölted a felmondásod (amit gondolom írásban adtál be a törvénynek megfelelően) elvihetted volna a személyes cuccaid.


"azt allitja nincs nala az ervenyes tudoszurom,pedig meg o ment el erte"

Ki fizette a tüdőszűrő díját?


"nekem hetfon mar kezdenem kellenne az uj munkahelyemen"

Nyugodtan kezdhetsz. Fel tud venni a kilépő papírjaid nélkül is.

2015. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!