Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A pénzváltók honnan szerzik a...

A pénzváltók honnan szerzik a valutát és mennyiért?

Figyelt kérdés
Hogy működik a pénzváltó biznisz?

2015. aug. 9. 02:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon rég tanultam úgyhogy nem tudom olyan pontosan visszaadni. Pénzváltási tevékenységet csak bank végezhet, vagy olyan cég amelyik szerződésben áll bankkal. Szóval ha pénzt akarnak váltani, szerződést kell kötniük egy bankkal, és tőlük kapják a pénzt. Hogy pontosan mennyiért és mikor? Na ez egy jó kérdés. gondolom arra vagy kiváncs hogy a pénzváltóknál van-e árfolyamkockázat. Ha külön végzik a pénz fizikai és virtuális mozgatását akkor gondolom nem kell viselniük az árfolyamkockáázatot, mivel közvetlen elszámolásban állnak a bankkal, legalábbis én így oldanám meg, de erről már fogalmam sincs valójában.
2015. aug. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valóban banktól kapják
2015. dec. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A pénzváltóknak valóban van szerződésük valamelyik bankkal. De ez csak a jogszabályi keret. Ők abból élnek, hogy a megvett valutát eladják. Emiatt van az, hogy a pénzváltók a kurrens valutákat EUR, USD,CHF a bankoknál magasabb árfolyamon veszik, és olcsóban is adják. Nekik így is megéri. Ugyanakkor a ritkább valutáknál pont fordítva van. Azokat -mivel általában nem tudják eladni maszeknak, csak a banknak gyengébben veszik és drágábban adják.
2015. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!