Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » üdv. Kínából rendeltem egy...

üdv. Kínából rendeltem egy telót,25ezer forint értékben. Kérdés lentebb ?

Figyelt kérdés
Küldemény információ: Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure Mit jelent? Mikor kapom meg? Kell rá áfát, és vámköltséget fizetni?

2015. aug. 3. 09:18
 1/3 anonim válasza:
84%

A telefonszámodra (amit a rendelésnél adtál meg, a kínai pedig jobb esetben vette a fáradtságot és ráírta a csomagodra) kapsz egy SMS-t miszerint a posta.hu valamelyik oldaláról leszedett dokumentumot kitöltve kell elküldeni nekik, és az alapján vámolják. Emellett, a magyar posta hipergyors rendszerével 1 hét múlva megjön az aznapi levél, ugyanazokkal a dokumentumokkal, amik a honlapon vannak. Ebben benne van egy azonosító is kitöltve, meg a neved, de a nevedet tudod, az azonosító nem lényeg (nekem elég a TN), nekem így is elfogadták. A posta.hu-n mindem infó fent van, de leírom, hogy ne kelljen fáradnod:

25k huf = 81 eur

Ez már túllépte a áfamentesség határát (22€), emellett, amit rá szoktak írni, hogy ajándék (45€ alatt) annak az áfamentességét is túllépte, de a 150(vagy 200, nemtom)€-t még nem lépte át, ezért csak 27%-os áfa van rá. Plusz 2000ft kezelési költség. Ezt azért fizeted hogy szétbarmolják a dobozát és beleerőltessék az akksit. Persze lehet trükközni, hogy te kevesebbnek vallod be, de számíts rá, hogy kibontják, megnézik, max a márkáját tudják megállapítani (az enyémbe beletuszkolták az akksit és rajta volt a védő szigszalag, így nem tudták bekapcsolni, hogy megnézzék, nem-e más ez)


Tehát:

25000*0,27+2000=8750ft

Amikor kihozza a posta (vagy ha nem vagy otthon a postaládába dobott értesítővel te mész a postára), akkor kell ezt kifizetned. Ennyi.


Nem véletlenül szoktam a mamám címére rendelni, ő ráér átvenni :D


Jó telefonozást!

2015. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Remekül mondja az első.


Nekem még sohasem bontották ki a csomagot. A trükk, hogy azonnal fel kell keresni a posta vám osztályát és lehet nekik e-mailben is küldeni a dokumentumokat illetve az átutalási / paypal bizonylatot.


Így sokkal gyorsabb minden, hozza postás, fizetsz és kész.

2015. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2015. aug. 3. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!