Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nincs nagyobb becsülete...

Miért nincs nagyobb becsülete az egészségügyben dolgozónak? Itt most nem az orvosra gondolok, hanem más szakdolgozóra.

Figyelt kérdés

Ha az egészségügyről szólnak, mindig szegény orvosokat hozzák fel. Soha sem kerül szóba,hogy az ápolók mennyit dolgoznak. Hogy az egészségügyi finanszírozáskor a dietetikus munkája ugyanoda van sorolva, annyit ér mint a mosatás stb...

Ezekről miért nem szól a fáma? S akkor még sok mindent nem említettem.


2008. szept. 5. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

szerintem ez egy nagyon emberi és nagyon hibás nézőpont.

egyrészt Magyarországon manapság semmilyen munka nincs megbecsülve, mért pont az egészségügy lenne?

másrészt abban, hogy kevés a pénz az egészségügyben, teljesen igazad van. De nem azért, mert a rohadtnépnyúzóbankárzsidokomcsibérenc kormány lenyúlja, hanem azért, mert mi, az állampolgárok nem fizetünk. A kormény csak abból tud gazdálkodni, amit beszed, abból meg ennyi jut. ez van.


A minap néztem a tvt és amerikában annyiból építenek kaszinót, mint amennyi a magyar gyógyszerkassza 1 éves kerete. Ennyiből ennyire telik.


Ja és a kedvesem ápolónő, úgyhogy képben vagyok.

2008. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Mi állampolgárok nem fizetünk?????? Aha, persze hanyan is fizetnek adót meg hasonlókat? 2 millióan Se!!!! a 10millióból. most nehogy vki azzal jöjjön, hogy a maradék nyugdíjas meg fiatalkorú, mert nem igaz!!!!
2008. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Kedves Ápolónő! Akkor fizess még többet, jelentkezz önként Gyurcsánynál, vagy Veresnél, hogy vegyenek el még többet a fizetésedből. Ha nincs miből fizetni, akkor NEM TUDNAK többet fizetni az emberek. Nincs már több bőr, amit lenyúzhatnának. És ez bizony a kormányzat hibája, mivel csak ők azok, akik bármit tehetnek az ügyben.
2008. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy "egészséges" országban a lakosság 2/3-a kellene, hogy eltartson 1/3-ot. Nálunk ez éppen fordítva van. Sajnos az eü-i dolgozókra tényleg rájár a rúd, én csodálom (és tisztelem) őket, hogy ennyi pénzért dolgoznak. Lehet, hogy össze kellene fogniuk és tömegesen letenni a munkát... és addig nem dolgozni, amig nem fizetnek többet... Nincs jobb ötletem. Nyugaton nagyon megbecsülik és megfizetik az ápolókat.
2008. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudod az a baj, ha egy ápoló nem dolgozik mert sztrájkol akkor akár betegek is halhatnak meg. Mert az orvos nem fogja ellátni az ápoló munkáját.

S vannak itt még olyan területek mint amit fent is írtam.

Miért kerül az államnak ugyan annyiba a mosatás mint egy dietetikus munkája? Jól van ez így? Én nem érzem magam mosónőnek.

2008. szept. 5. 21:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ez az "adu", mert az állam nem fogja felvállalni, hogy emberek haljanak meg, kénytelenek lennének lépni a fizetésemelést illetően. Én nem látok más megoldást, önként és dalolva nem fognak plussz pénzt adni. Sztrájkolni kell!!!

Lehet, hogy ez drasztikus megoldásnak tűnik, de ebben az országban sajnos másképp nem jut előre az ember, csak így (lásd: sorozatos vasutas sztrájk).

2008. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pont ez az,hogy a hivatásból dolgozó eü-s nem fogja felvállalni mások kárára a sztrájkot Pont ezt kéne jutalmazni.

De ez a ország nem az az ország.

Egyre inkább úgy érzem az átlag ember sincs tisztában a munkánkkal. És megint nem az orvos és az ápoló a téma. Még az ápolókat tudják de a többit nem és ezért nem is becsülik.

mért természetes, az ha én tanácsot adok az ingyen van? Semmi nincs ingyen.

2008. szept. 5. 22:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az ország nem arról híres,hogy különösebben érdekelné, miből élnek az emberek.

Aki kitalálta a minimálbért, vagy megállapította a ti fizutokat (vagy akár az enyémet), odaadnám a lóvét a kezébe elsején, hogy itt van, boldogulj belőle, ahogy tanultad... Szerinted meddig tartana a pénz?

Azoknak az embereknek, akik a fejünk felett törvényeket hoznak, fogalmuk sincs, hogy mennyibe kerül pl. 1 kg kenyér... Hogy van bőr a képükön annyi fizetést adni valakinek, hogy az éhenhaláshoz sok, a boldoguláshoz meg kevés...??? az egész ország el van adósodva, mert "magánerőből" nem jutunk semmire! Hidd el, nekem is nagyon tele van a hócipőm, és megértelek, de senki nem fog nekünk szobrot emelni, amiért hivatástudatból jóformán ingyen dolgozunk... Ezért írtam a sztrájkot, mert én nem hiszem, hogy csak úgy, a szép szemünkért emelni fognak a bérünkön. Sajnos ez van. Vagy beletörődünk, vagy elmegyünk ebből az országból...:-((((

2008. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

... még mindig én:

És amikor olyanokat hallok a tévében, hogy: aki nyomra vezeti a rendőrséget az Igen Tisztelt Szilvásy Miniszter úr kis "vityillóját" megrongáló személy esetében, akkor 5 millió forint jutalomban részesül! KÖNYÖRGÖM, KINEK A PÉNZÉBŐL????? Erre van pénz????? béremelésre, arra nincs??!! Komolyan mondom, kinyílik a bicska a zsebemben!!! Mert ez ugye, fontos, erre áldozni kell, de a leukémiás gyerek gyógyítására alapítványok "koldulják" össze a pénzt!! Akkor gondolod, foglalkoznak ezek vele, hogy mi "senkik" miből élünk???

(nem írom ide, amit még gondolok, de biztosan kitalálod).

Üdv!

2008. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!