Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldön (Ausztria, Németo....

Külföldön (Ausztria, Németo. , Svájc, skandináv országok, Finno. ) mennyit keres egy biológus? Magyarországi diploma mennyire számít jónak külföldön?

Figyelt kérdés
Olyan biológusra gondolok, akik molekuláris biológiával, biotechnológiával, mikrobiológiával foglalkoznak. Tételezzük fel, hogy egész jó a szakmájában, jelentős publikációi vannak. Milyen esélyei vannak kint?
2015. jún. 27. 14:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem doktorált is, kint él Nyugat-Európában.

Pénzügyesként nem nagyon tudom, hogy pontosan milyen kutatási területen és milyen munkakörben dolgozik (bevallom nem értem néha, amit mond), de az biztos, hogy alapkutatási területen és mikrobiológusként.

Fényképeken láttam a munkahelyét, nekem kicsit futurisztikus (szkafanderszerűben kell időnként bemennie valahová, tesztel, kutat, eredményeket elemez stb.)

Valamilyen idegélettani területen, de tényleg nem sokat értek velőle, csak hogy agy meg, idegek, molekulák stb. :)


Az adott ország viszonylatában is átlag felett keres.

Több éves magyarországi alapkutatási tapasztalattal, folyékony angol+másik európai nyelvtudással ment ki (angol a munka nyelve, nemzetközi csapatban van), az adott ország nyelvét kb. középfokon ismerte csak, a kinti évek alatt tanulta hozzá.


Rendszeresen publikál, engem az is határtalan büszkeséggel tölt el, hogy mé számomra, laikus számára is ismerős nevű természettudományos lapban láthattam egy cikk alján a nevét és sokat utazik is a témájával kapcsolatban a világban különböző konferenciákra.


Az út viszont rögös volt. Itthon egyetem, doktori, mellette tényleg közalkalmazotti alacsony fizetésért vagy mindenféle pályázati projectekből esetileg jövő pénzekért itthon széthajtotta magát, sokat 10-12-14 órázott- elmondása szerint gyakran maguk járták ki, hogy legyen eszközük a munkavégzéshez, ezzel is rengeteg ideje, energiája elment, sokszor saját kis pénzéből előlegezte meg egy továbbképzés költségét, saját pénzén ment valami fontos eszközért, gépért stb.- aztán könyörögött vagy várt, hogy nagy kegyesen elszámolják neki (természetesen nem adhoc módon intézkedett, hanem azért is köröket járt az idős nagynevű feletteseknél, hogy méltóztassanak megengedni, hogy a kis fizetéséből meggelőlegezhesse az X dolgot, hogy tudjon dolgozni stb.)


Kint áll mellette egy csapat, van olyan kollegája, aki a "logisztikával" foglalkozik, hogy a munkamenetéhez szükséges milliós gépek, diagnosztikai meg egyéb kütyük rnedelkezésre álljanak, mire kell- nem neki kell írogatnia, ha elfogynak triviális eszközök (kesztyű, kémcső stb.), van, aki a központban dolgozó tudósok utazásait, kiküldetéseit stb. szervezi- így is sokat dolgozik, de a munkájának a nagy része valóban az a kutatás, az a szakmai munka, amit mindigis csinálni szeretett volna.

Szomorú, hogy a szíve mindig hazahúzta és mindig mondogatta, hogy ha itthon lenne egy picivel jobb, mint a közalkalmazotti diplomás minimálbéres 3-6 hós határozott idejű szerződés- akkor jönne vissza- itt tanult, ide szeretné adni a tudását. De nem kell a kutyának sem, csak ilyen bizonytalan éhbérért.


Egy ideje már nem mondja- időközben a fogadó országa megkereste őket a férjével (a házastársa is kutató, egy más területen), ajánlottak nekik állampolgárságot, különböző megtartó kedvezményeket (jelenleg is megbecsülik őket jó fizetéssel, mindenféle adókedvezményekkel stb.)- úgy hiszem, már nem jönnek haza.

Sajnos. Ők is sajnálják.

Évtizede kint élnek, már nincs visszaút. Egyébként jól beilleszkedtek, szeretnek kint élni, mindig mesélik, hogy nagyon megbecsülik őket, a szüleink már nem élnek, az egyetemista barátok is szétszóródtak a világban, úgyhogy az érzelmi töltetet leszámítva már nincs miért visszajönniük. A gyerekeik már kint nevelkednek.

2015. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!