Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunkán dolgozhatok egy...

Diákmunkán dolgozhatok egy nap két munkahelyen?

Figyelt kérdés
Két iskolaszövetkezetnél is be vagyok regisztrálva, és igazából az egyiknél állandó munkán vagyok, de mivel az csak hat óra, nyáron néha tudnék dolgozni a másik iskolaszövetkezet által kiközvetített alkalmi munkán is. Olvastam olyat, hogy a két munkavégzés között 12 órának kell eltelnie. Ezt ilyen helyzetben is be kell tartani, vagy erre nem vonatkozik?

2015. jún. 25. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:

"... a két munkavégzés között 12 órának kell eltelnie..."

A munka befejezése és kezdése között kell hagyni egy meghatározott pihenőidőt a dolgozónak, ami ugyanannál a munkáltatónál végzendő munkára vonatkozik.


Tehát a pihenőidő betartása ugyanazon munkahelyen kell, hogy meglegyen. Ha Te a pihenőidődet mozival, kapálással, füled vakargatásával, vagy éppen egy másik munkahelyen végzett munkával töltöd, attól még a céged biztosította a pihenőidődet a következő "műszak" előtt.

2015. jún. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!