Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Duna House-nál kiemelt...

A Duna House-nál kiemelt megbízási szerződést kötöttem 2014-ben. Ki lehet valahogy játszani, hogy ne kelljen kifizetni a jutalékot? Nem általuk adtam el.

Figyelt kérdés

2014 07. hóban kötöttem velük szerződést,ez idő alatt most 1 hete hoztak volna vevőt. Én tavaly 11.hóban eladtam az üzletet 11 millióért nem rajtuk keresztül(7,5 millió Bank hitel és a többi adó tartozásra ráment,még így is ki kellett egészíteni)

Jelenleg Gyes-en vagyok és nem tudom kifizetni a jutalékot! Mivel nem jeleztem feléjük az eladást így 500.000+áfát követelnek. 2 napon belül meg ha nem jelzem feléjük,hogy fizetek akkor meg a dupláját.


Kérdésem,hogy ki lehetne valahogy játszani,hogy ne kelljen kifizetni?? Gyes-ből nem tudom és minden pénz ráment a tartozás rendezésére.

Így is Én 11 millióért adtam el....kevesebbért mire számítottam. Ők 13 millióért hirdették.


2015. jún. 12. 13:11
 1/6 anonim válasza:
Elméletileg, mivel te adtad el a segítségük nélkül (és ez nagyjából minden ingatlanközvetítőnél így megy, vagy kellene hogy menjen)egy fillért sem követelhetnének. Ám az is fontos, hogy mit írtál alá, mi áll a szerződésben.
2015. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha kizárólagos szerződést kötöttél velük, akkor fizetned kell.

Ha nem, akkor mire fel követelik?

2015. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fog tetszeni, amit leírok, de nem azért írom, hogy a kedvedben járjak vele: Te kiemelt megbízást adtál az ingatlanirodának, amelynek a tartalmával tisztában voltál ugyebár. Tehát pontosan tudnod kellett, hogy ez a szerződési forma azzal jár, hogy akkor is rajtuk keresztül kell intézni az eladást, ha egyébként a vevőt te találod meg rá. Na meg azzal is jár a dolog, hogy te nem is hirdetheted az ingatlant. Ha ezeket megszeged, akkor kötbért vagy köteles fizetni az ingatlanirodának. Tudtad mit tartalmaz a szerződés? Tudtad. Aláírtad? Aláírtad. Kötelezettséget vállaltál, ami alól nem bújhatsz ki csak azért, mert most sérelmesnek érzed ezt az eljárást. Erről szólt a szerződés, ha akkor nem sérelmezted, most se tedd! A fizetési kötelezettséged szerződés alapján fennáll, ha az ingatlaniroda perre viszi, meg fogja nyerni, ezt azért tudd!
2015. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. De ők 13 millióért árulták, a tartozásom több volt. (bank+Nav) Gyes-en vagyok. Így sem lehet valahogy megoldani,hogy ne keljen fizetnem? Muszáj volt eladnom,mert a tartozásom csak nőt,a bank is felmondta a szerződést,nem várhattam a Duna House-ra,mert elárverezték volna az üzletet és még a szüleim házát is terhelték volna. Így sem vették volna meg 13 millióért ahogy hirdette az iroda.
2015. jún. 24. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Te az ingatlanirodával szerződéses viszonyban állsz, az egyéb körülményeid ezt a szerződést nem befolyásolják. Amikor aláírsz egy szerződést, azzal lenyilatkozod, hogy a tartalmt ismered és megfelelő mérlegelést követően hoztál döntést. A körülményeid nem tegnap váltak ilyenné, ennek a kockázatával is számolni kellett volna. Per esetén pedig úgy is fogják tekinteni, hogy számoltál vele. Ezt fogja tanúsítani az aláírásod a szerződésen.
2015. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kissé nevetséges. Szóval semmibe vettél egy szerződést amit Te magad kötöttél és írtál alá, de persze még a DH a nagy gonosz vállalat aki ki akar Téged semmizni mert GYES -en vagy meg tartozásod van.


Pontosan ez a baj a magyar emberek jó részével. Soha senki el nem olvas egy szerződést, nem gondol át egy felelős döntést, csak a sebeit nyalogatja amikor beüt a baj. Ezekre szerencsére nincs kiskapu, kedves kérdező. Ez jól is van így, mert hol tartanánk, ha a hozzátok hasonlók mindig mindent megúsznának? Hová vezetne az? El tudom képzelni, hogy a korábbi tartozásod is hasonló körülmények között születhetett.


Persze sajnálni kell mert GYES -en voltál meg satöbbi... Remélem a gyereket nem Te tanítod majd pénzzel gazdálkodni, mert akkor generációról generációra öröklődik majd az egyre nagyobb adósság.


Kijátszani egy szerződést... menj, fizess le valakit, hogy el legyen simítva, az is olyan jó magyaros megoldás. :)


Tudom, 2 éves sztoriról van szó, de nem bírtam megállni, hogy ne reagáljak. :)

2017. szept. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!