Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan terjesszek be egy...

Hogyan terjesszek be egy egyedi üzleti tervet, hogy az ötletem ne lophassák el?

Figyelt kérdés

Van egy egyedi ötletem, és azt tudatni szeretném egy cég felé. Én ennél a cégnél dolgoztam aktívan, de kb. 3/4 éve inaktív vagyok (jutalékos jellegű a cég, de nem is ez a lényeg). A lényeg az, hogy van egy egyedi ötletem, amit szeretnék megismertetni velük annak veszélye nélkül, hogy az ötletem ne használják fel úgy, hogy engem kihagynak belőle.

Tehát:

- leírom részletesen a tervem

- bemutatom egy illetékesnek

DE:

- hogyan védhetem ki, hogy a tervem elolvasása/meghallgatása után engem elfelejtsenek, és saját maguk használják fel?

- gondoltam alá kellene valamít íratni... de van erre valamilyen formanyomtatvány?

- ha alá is írnak valamit, nem lehet az, hogy kicsit átfogalmazva használják úgy, hogy engem kihagynak belőle?


Szóval olyasmi érdekelne, ami megvédi az ötletem az ötletlopás ellen, és attól is, hogy azon kicsi módosítva felhasználhassák azt.


Minden ötlet érdekel, gyakorlati és praktikus tanácsok.


Köszönöm előre is válaszotokat!



2015. jún. 8. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

szabadalmaztatni kell először, utána mutatható be


így ha valaki illetéktelenül felhasználja, be tudod perelni és azon is tudsz szép összegeket nyerni :)

2015. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom, hogy lehet-e szabadalmaztatni, mert egy már meglévő, nem újszerű ötletet szeretnék bevinni egy vállalati struktúrába. Ott ez újszerű lenne, de nem olyan dolog ez, mint pl. a golyóstoll feltalálása. Inkább olyan, hogy a szívószállal való ivást vezessük be a bölcsiben (tehát egy már meglévő eszmei ötletet bevezetnék egy olyan helyen, ahol azt addig nem használták).
2015. jún. 8. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
saccold meg hogy ezzel mennyit nyernének és kalkulálj egy árat és add ell nekik
2015. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
El akarom adni nekik, ezért fogom bemutatni a tervet. Azt hogy lehet kivédeni, hogy a bemutatás és a metvalósítás között védve legyek. Ne az legyen, hogy megismerik a tervet, és úgy valósítják meg, hogy engem kihagynak belőle.
2015. jún. 10. 01:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ez lényegében tippadás, hogy így kéne csinálni, úgy kéne csinálni a dolgokat, de nem saját ötlet. 100% hogy le fogja nyúlni az akinek elmondod és saját ötletként felterjeszti a felsőbb vezetőknek.
2015. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!