Miből gondolták a jogalkotók, hogy a dolgozóknak jó lesz az, ha csak 5 évig kölcsönözheti őket egy cég, és utána ha újra így akarnák foglalkoztatni, fél évet várni kell?
Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha valakit egy cég csak így tud foglalkoztatni, mert a külföldi anyacég nem enged létszámbővítést, de az illető munkájára meg szükség van?2015. máj. 9. 05:54
1/4 anonim válasza:
Ez is csak a mutyi melegágya. Majd átnevezi magát a kölcsönző cég, ha kényszervállalkozóról van szó, vagy bekerül közéjük egy közvetítő papíron, ha valódi munkaerőkölcsönzésről van szó.
2/4 A kérdező kommentje:
Nem jól ismered a szabályt. Nem számít, ki a kölcsönző cég, az számít, ki a kölcsönbevevő.
Én nem klasszikus multinál dolgozom, egy nagy multihoz képest baromi kevesen vagyunk, csak van egy anyacégünk külföldön, mégis ez a helyzet.
2015. máj. 9. 15:39
3/4 anonim válasza:
A jogalkotó eredeti célja az volt, hogy a cégek munkaviszony keretében foglalkoztassák az alkalmazottakat, ne pedig mindenféle trükkös munkaerő bérleten keresztül. Természetesen mint általában amikor olyanok hoznak szabályokat, akik sosem dolgoztak a való világban egy percet sem, megint mellényúltak alaposan.
4/4 A kérdező kommentje:
Ha csak a hazai főnökeimen múlna, már átvettek volna saját állományba, de ők nem dönthetnek a belső létszámról, ezt az anyacég mondja meg, ők engedélyeznek vagy nem engedélyeznek új pozíciókat.
2015. máj. 9. 16:09
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!