Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár-e a Munkanélküli segély?

Jár-e a Munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
2013-ban elmentem a mumkanélkülire mert kiléptem a munkahelyemről! Be is regisztráltak és a pénzt is megkaptam! Azonban adtak időpontot hogy ugye be kell menni jelenteni hogy van e már állásom! Én erre nem mentem el és nem is szóltam hogy nem mentem! Rá 2 hónapra lett másik munkám amit szintúgy nem jelentettem feléjük! Most ahol dolgoztam cég gazdasági helyzetek miatt elküldtek néhány embert köztük engem is! Ha most így bemegyek a munkanélküli központba akkor kaphatok munkanélküli segélyt az elmúlt másfél év munkaviszonyomra?
2015. ápr. 11. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2015. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2015. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor most már soha többé nem jár munkanélküli az életben nekem?
2015. ápr. 11. 23:57
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Miért ne kaphatnál?


Ha az egyéb feltételeknek megfelelsz, akkor jár az álláskeresési járadék.


Ki jogosult álláskeresési járadékra?


Az a személy, aki álláskereső, és az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezik, és kereső tevékenységet nem folytat, tehát munkaviszonyban nem áll, és vállalkozói tevékenységet sem folytat.


Nem gondolnám, hogy az előző járadékhoz köthető "együttműködésed" felülírná a jogszabályokat, vagy bármi másban befolyásolná. Az akkori járadékra jogosultságodat biztosan, mivel együttműködési kötelezettséged van a munkaügyi központtal, de szerintem a mostanit már nem.


Megfelelsz a feltételeknek? Igen. Akkor a többiekre szerintem ne hallgass!

2015. ápr. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5%
A 4. Válasz nagy baromság!
2015. ápr. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetesen jár, ha meg van a 360 napos munkaviszonyod, ami után még nem vettél igénybe ellátást. Az, hogy nem jelentél meg anno az időpontodon, annyit jelent, hogy akkor töröltek a nyilvántartásból, és büntetésből 30 napig nem tudtál volna újra regisztrálni. (Az új munkád bejelentésének se lett volna értelme, mivel a korábbi ok miatt addigra töröltek a nyilvántartásból.) De ez az idő már nyilván régen eltelt, és nincs akadálya annak, hogy újra regisztrálj, és igényeld az ellátást. Üdv. Egy volt munkaügyi dolgozó.
2015. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4. válasz mégis mitől nagy baromság Kedves Hozzászóló??????


Nem baromság, hanem az igazság, ahogy utána valaki szintén ugyanazt leírta, csak más szavakkal.

2015. ápr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!