Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondási idő. Mit kell...

Felmondási idő. Mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy kell e fizetést kapnom ezidő alatt, mennyi ideig tart, kell e dolgoznom alatta, ha már 1 nappal meghaladom a próbaidőt, akkor már van felmondási idő? stb... Mindent tudni szeretnék
2010. febr. 19. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A felmondási idő bele kellene, hogy legyen írva a szerződésedbe. Általában 1 hónap szokott lenni. Ezt mindkét félnek be kell tartani. Tehát neked is, de ha munkaadód akar elküldeni, akkor neki is. Arra az időre kellene még fizetést kapnod, hiszen ugyanúgy dolgozol. Azt viszont nem tudom, hogy a próbaidő után pár nappal van-e felmondási idő. De ha normális a munkaviszonyod (tehát már nem próbaidős vagy), akkor elvileg kell. De beszéld meg a főnököddel, lehet, hogy rendes, és nem húzza ki az egy hónapot, ha talál valakit a helyedre. Én az előző munkahelyemen, találtam magam helyett egy hét után, egy hétig betanítottam, így elengedett a főnök.
2010. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el táppézre annyi ideig ameddig csak tudsz...
2010. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Először kis száraz paragrafusok:


1992. évi XXII. törvény a Munka Törvénykönyvéről


92. § (1) A felmondási idő legalább harminc nap, az egy évet azonban nem haladhatja meg; ettől érvényesen eltérni nem lehet.

(2) A harmincnapos felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött

a) három év után öt nappal,

b) öt év után tizenöt nappal,

c) nyolc év után húsz nappal,

d) tíz év után huszonöt nappal,

e) tizenöt év után harminc nappal,

f) tizennyolc év után negyven nappal,

g) húsz év után hatvan nappal

meghosszabbodik.

93. § (1) A munkáltató rendes felmondása esetén köteles a munkavállalót a munkavégzés alól felmenteni. Ennek mértéke a felmondási idő fele. A töredéknapot egész napként kell figyelembe venni.

(2) A munkavégzés alól a munkavállalót - legalább a felmentési idő felének megfelelő időtartamban - a kívánságának megfelelő időben és részletekben kell felmenteni.

(3) A munkavégzés alóli felmentés időtartamára a munkavállalót átlagkeresete illeti meg. Nem illeti meg átlagkereset a munkavállalót arra az időre, amely alatt munkabérre egyébként sem lenne jogosult.

Ez azonban csak rendes felmondásnál érvényes,és ha a munkáltatónál nincs kollektív szerződés, amely másképp nem rendelkezik.


Próbaidő alatt (max 3 hónap, munkaszerződésben lehet kikötni) indoklás nélkül azonnali hatállyal fellehet mondani bármelyik félnek.


Rendkívüli felmondás esetén is lehet azonnali hatállyal, de ahhoz alapos indok kell.


Tehát ha a próbaidőd lejárt, és rendes felmondással szűnik meg a munkaviszony (bármelyik fél részéről), akkor a felmondási idő 30-90 naplehet, melynek felében (Te döntheted el, milyen beosztásban) a munkáltató köteles felmenteni a munkavégzés alól, mely időre szintén jár bér.

Ha valami konkrét kérdés van, írj a privátra.

2010. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. febr. 24. 09:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!