Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megteheti ezt az eladó?...

Megteheti ezt az eladó? (online vásárlás esetén)?

Figyelt kérdés
Múlt héten rendeltem egy pólót interneten keresztül, kifizettem megjött, minden frankó, kivéve a méretét. (XL-est rendeltem de az L-es elég lett volna) írtam az eladónak, hogy csere kéne, erre azt a választ kaptam, hogy Budapesten van lehetőség személyesen cserére, postai úton nincs. Nem szeretnék 300 kilómétert utazni egy póló miatt.

2015. márc. 28. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Máskor tájékozód először a márka méreteiről az interneten.

Amúgy ha magánszemélytől vásároltad van joga ehhez. Ha hivatalos webshop akkor olvasd el a ÁSZF részt ami az oldalukon van.

Bármi lesz úgy néz ki többe kerülne a vissza csere mint ahogy most vagy.

2015. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt lehetőség a méretbeli tájékozódásra mivel nincs az oldalon feltüntetve, az ÁSZF-nek pedig nincs erre vonatkozó része :(
2015. márc. 28. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
14 nap elállási jog, ha nem akarja, akkor fogyasztóvédelem. Ha magánszemély, akkor elállási jog nincs, akkor a nav emlegetése segíthet... Sok sikert!
2015. márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A NAV ezt pont le fogja tojni, ha nem üzletszerű tevékenységet folytat az eladó, csak árul pár pólót egyrészt, másrésztmégha ez nem is így van, az eladó megadta a lehetőséget a cserére, az egyéni szocprobléma,. hogy te nem tudod megoldani, innentől ő mossa kezeit.
2015. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy a nav megoldja, hanem hogy a "nav emlegetése" segítHET. Azért ha ugyanabból az új polóból több méretet is árul valaki, az nem valószínű, hgoy a saját használt cuccait árulja, ugye? Azért ez elég erősen üzletszerű...
2015. márc. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó a hsz-em másik felét is olvasd el. Az eladó megadta a lehetőséget a cserére, a kérdező baja, hogy nem tudja megoldani.
2015. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így van, ez a kérdező baja, az egész poszt erről szól.


A kérdező azt szeretné, hogy az eladó rugalmasabb legyen, és postán is cseréljen. Erre írtam, két lehetősége van:

1; küldje vissza, és kérje vissza a pénzt, ha üzlettől vásárolta, ha pedig üzleti tevékenységet illegálisan folytató magánszemélytől, akkor meg

2; emlegesse meg a navot, az segíthet...


Végül is mi a te problémád ezzel? A nav előtt nem mosta a kezeit, ha illegálisan árul. Ha meg legálisan, akkor meg köteles visszavenni.

2015. márc. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A helyzet megoldódott, megemlítettem, hogy elállnék az üzlettől, és varázsütésre rugalmasabbá vált az úriember, és megoldjuk a postai úton való cserét. Köszzönöm a segítséget!!!
2015. márc. 30. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!