Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kerüljek ki az adósságspi...

Hogy kerüljek ki az adósságspirálból, ami egyedül az én hibámból keletkezett?

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni olyan emberektől, akik már kerültek adósságcsapdába. Több éven keresztül vettem fel ilyen-olyan személyi hitelt bankoktól, cofidistől, stb. Most érzem azt, hogy szorul a hurok és egyre inkább fizetésképtelenné válok. Az idegem már teljesen oda vannak, nyugtatóval alszom, nem merem elmondani a családomnak, nagyon félek a reakciójuktól. Már az öngyilkosság is napi szinten megfordul a fejemben. Mit tegyek??

2015. márc. 14. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
pontos számok kellenének, ezt így lehetetlen megmondani... de ne add fel. meg kell nézned, hogy mennyi az össz törlesztőd, ezzel szemben mennyit keresel, és mik az egyéb kiadások. meg kell nézned azt is, hogy melyik hitelen tudsz csúsztatni. mindenhova bemenni személyesen, csökkentést kérni, megtudni, hogy mit tudsz szüneteltetni és meddig, minden létező kérvényt beadni. helyi önkormányzatnál felvenni az összes létező segélyt, amire jogosult vagy,és belepumpálni a hitelekbe. ez egy nagyon durva dolog, oda kell figyelned, precízen vezetni mindent, de meg tudod oldani. több hitelt semmiképp ne vegyél fel.
2015. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Közalkalmazottként dolgozom, tehát nagyon kevés a fizetésem, 79.000,- Ft. Csak az egyiknél van nagyobb elmaradásom, a többinél 1-2 havi csúszás, de ha megcsörren a telefonom, már teljesen kész vagyok, tudom, hogy ilyen ügyben keresnek. Újabb hitelt már nem is kaphatnék, de ez eszembe sem jutna már. Az önkormányzat nem rossz ötlet, bár fogalmam sincs mire lehetnék jogosult.
2015. márc. 14. 15:00
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
A számlavezeto bankodnal érdeklődd meg,van e lehetőség tartozás rendező hitelre. Az kifizeti az összes hitelt és egy magasabb havi összeggel, vagy hosszabb futamidővel tudod rendezni
2015. márc. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha körültekintően jártak volna el a bankok akkor nem adtak volna neked már egy 2. személyi kölcsönt sem! 79 ezres nettóra max egy párszáz ezres semélyi kölcsön meg egy minimális folyószámlahitel fér bele, az is csak neccesen. Ha leírnád mennyi a havi kötelezettséged akkor azért okosabbak lennénk.
2015. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!