Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes most fontot forintra...

Érdemes most fontot forintra váltani? (többi lent? )

Figyelt kérdés

Pár hónapot dolgoztam kint Angliában. Mostmár itthon dolgozom, vissza nem megyek, és gondoltam a pénzt be kéne váltanom Forintra.Persze akkor, ha jól váltják, megvárnám amikor magasnak számit, többet kapok érte.

Szerintetek most érdemes ?

Köszi



2015. márc. 12. 13:21
 1/5 TamásTóth ***** válasza:
Ha kell a pénz (használni akarod) akkor váltsd át, ha nem kell akkor tartsd fontban.
2015. márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát igazábol mivel dolgozom, nem igazán kell most..DE ! Arra gondoltam, hogy, ha most jól váltják, forintositanám, mert talán késobb, ha várok, majd sokkal kevesebbet adnak érte, és akkor bánhatom ...:)

Nem ? :O

2015. márc. 12. 13:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Rohadtul nincs ember a földön aki megmondja milyen lesz kèsőbb az árfolyam, szóval ne pazarold a más ès magad idejèt hülye kèrdèsekkel. Vagy jobban fogják váltani vagy rosszabbul, ennyia törtènet.
2015. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TamásTóth ***** válasza:

[link]


Ha havi nézetre váltasz akkor láthatod, hogy kb 2009-óta emelkedő trenden van a GBPHUF árfolyam, ami azt jelenti, hogy ahhoz hogy hooszútávon kevesebbet érjen a fontod forintban egy rendkivüli eseménynek kéne bekövetkezni.


Ha tudod tartani, és jövő ilyenkor akarod eladni, akkor majdnem biztos (én olyan 90% fölé mondanám) az esélyét annak, hogy több forintot fogsz kapni mintha most váltanál.

2015. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TamásTóth ***** válasza:

A 3-assal nem teljesen értek egyet, mivel azt könnyen meglehet mondani, hogy hosszútávon az "emerging" valuták (feltörekvő piacok pénze) gyengül a "hard" valutákkal szemben (EUR,USD,GBP).


Ez a trend szinte bármilyen időtávon megfigyelhető, ha nincsen éppen válság, vagy valamilyen belső probléma az adott országban. (Pl amikor megpróbálták bedönteni a fontot, akkor sokat gyengült, de az piaci manipuláció volt)

2015. márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!