Mibe fektessek be?
Ez ugye attól függ, hogy mekkora hozamot/kockázatot akarsz.
Én a helyedben a kis tesót fektetném be az ágyba.
Ha minden hónapban (vagy 2-3-4-5-6) tudnál ennyit hozzátenni az már jelentősebb lenne.
Ez annyira egyéni... akár hosszabb távra is befektetheted, ha úgy gondolkodol, hogy 10 év múlva csak 26 éves leszel, valószínűleg a karriered kezdetén, addig biztos nem kerülsz pénzügyi válságba, ha biztos a családi háttered. Ez esetben érdemes valamilyen kockázatosabb befektetési alapba tenni a pénzt, vagy egy OLCSÓ unit-linked biztosítást kötni (százalékos éves költség!), és ott elhelyezni egy magasabb hozammal kecsegtető eszközalapba.
Mások talán inkább az államkötvényt javasolnák, pl. 10 éves államkötvényt vagy inflációkövető államkötvényt TBSZ-számlára. Nyilván itt később mindig újra venned kell, amikor hozzáteszel a megtakarításhoz (és ez új TBSZ-t is jelent).
Én személy szerint most nagyon nem bízom az államban, ezért én kerülném a hosszú állampapírokat.
Viszont az is lehet, hogy pont a szülőktől való függetlenséget jelentené számodra ez a megtakarítás, ekkor nem a magasabb hozam, hanem a hozzáférhetőség (likviditás) a fontos. Ez esetben egyértelműen valamelyik nagy bank megtakarítási betétje a megoldás, vagy egy évente megújított éves betét + megtakarítási betét a későbbi befizetések számára. A legjobb ajánlatokat mindig megtalálod a Bankmonitoron.
Ajánlott jó független tanácsadókat olvasni (pl. Kiszámoló, Pénzügyi Tudakozó), kerülni kell viszont a termékértékesítő/közvetítő ügynököket/tanácsadókat, mint pl. Qua**is, Cons**uit, a három betűs tanácsadó cégek, stb. (Ingyenes tanácsadás után szerződéskötés: mindig gyanús.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!