Mibe fektessek be?

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá túl sokat elég fiatal vagyok 16 éves, de kicsit zavar, hogy a fiókomba van a pénzem és akarok vele kezdeni valamit, de nem túl sok és keresek valamit amibe értelmesen betudnám fektetni, nincs túl sok 150 - 250 e forint.,

2015. márc. 11. 18:55
 1/8 BefŐzike válasza:

Ez ugye attól függ, hogy mekkora hozamot/kockázatot akarsz.

Én a helyedben a kis tesót fektetném be az ágyba.

Ha minden hónapban (vagy 2-3-4-5-6) tudnál ennyit hozzátenni az már jelentősebb lenne.

2015. márc. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Magadba, az térül meg legjobban!
2015. márc. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Iratkozz be egy nyelvtanfolyamra, tedd le a jogsit, vegyél egy matek könyvet, olvasgasd sikeres emberek életéről sóló írásokat, stb.
2015. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez annyira egyéni... akár hosszabb távra is befektetheted, ha úgy gondolkodol, hogy 10 év múlva csak 26 éves leszel, valószínűleg a karriered kezdetén, addig biztos nem kerülsz pénzügyi válságba, ha biztos a családi háttered. Ez esetben érdemes valamilyen kockázatosabb befektetési alapba tenni a pénzt, vagy egy OLCSÓ unit-linked biztosítást kötni (százalékos éves költség!), és ott elhelyezni egy magasabb hozammal kecsegtető eszközalapba.


Mások talán inkább az államkötvényt javasolnák, pl. 10 éves államkötvényt vagy inflációkövető államkötvényt TBSZ-számlára. Nyilván itt később mindig újra venned kell, amikor hozzáteszel a megtakarításhoz (és ez új TBSZ-t is jelent).

Én személy szerint most nagyon nem bízom az államban, ezért én kerülném a hosszú állampapírokat.


Viszont az is lehet, hogy pont a szülőktől való függetlenséget jelentené számodra ez a megtakarítás, ekkor nem a magasabb hozam, hanem a hozzáférhetőség (likviditás) a fontos. Ez esetben egyértelműen valamelyik nagy bank megtakarítási betétje a megoldás, vagy egy évente megújított éves betét + megtakarítási betét a későbbi befizetések számára. A legjobb ajánlatokat mindig megtalálod a Bankmonitoron.


Ajánlott jó független tanácsadókat olvasni (pl. Kiszámoló, Pénzügyi Tudakozó), kerülni kell viszont a termékértékesítő/közvetítő ügynököket/tanácsadókat, mint pl. Qua**is, Cons**uit, a három betűs tanácsadó cégek, stb. (Ingyenes tanácsadás után szerződéskötés: mindig gyanús.)

2015. márc. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Szia Írtad hogy van pénzed de nem tudod mibe fektess be én a helyedben a fundamentát keresném fel ezzel nekem is van náluk több is. A piacon a legjobb. Ha érdekel adhatok egy telefonszámot aki nekem is intézi.
2015. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az baj a fundamentával, hogy egyáltalán nem tervezek magyarországon maradni. És nem valami hosszú távú befektetésre, mint nyugdijj vagy lakás alap. valami ami 1-2 év alatt megtérül.
2015. márc. 12. 17:08
 7/8 anonim válasza:
ez konkrétan 4 év alatt térül meg. ez több mit az egy kettő de kockázatmentes és ez adja a legnagyobb hozamot a piacon
2015. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1-2 év alatt csak rendkívüli kockázatvállalással lehet jelentős hozamot elérni. De ha nem zavar, hogy -30% is lehet simán a vége, akkor még körülnézhetsz a befektetési alapok között.
2015. márc. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!