Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki nem veszi át az...

Ha valaki nem veszi át az utánvételes csomagot, milyen jogi lépéseket lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

A pénz összege miatt is(a csomag postával együtt 98e Ft lett volna) de leginkább az idő(február eleje óta húzódik az ügy) most meg már át sem akarja venni a csomagot az emberke.

Így szoknak le az emberek az utánvételes csomagküldésről, eddig még nem volt belőle károm, de most...

Már csak azért is, hogy rájöjjön az illető, ez nem egy túl korrekt dolog volt részéről.



2015. márc. 6. 04:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes...


Én mindig átvettem eddig az UV-t, persze ezt magyarázhatom az eladónak ha nem küldi el úgy.


De ne feledjük! Sokan verik a nyálukat, hogy náluk nincs UV. Hát akkor verheti az adott illető, ha fel tud mutatni egy bizonyos profi múltat, mert ha nem, akkor mire fel utaljak neki előre, oda-vissza mehet az átvágás.


És nem is utalok olyannak, akiről nincsenek + visszajelzések már régóta


Ilyennel általában nem kötök üzletet.

2015. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
19%

Nem is kell üzletet kötnöd mert lesz más aki köt :D

Feltettem egy csomó cuccomat OLXre mert szülni fogok és felesleges tárolnom a már valószínűleg sosem használandó ruháimat.

Sugarbird, Mayo, Amnesia ruhák, 3000 Ft körüli darabáron (10 ezer alatt sehol nem kapsz egyik márkától se ruhát és az enyémek is újszerűek).

Mivel nem vagyok pesti így írtam hogy melyik pesthez közeli településen vehető át vagy posta előreutalás után. Elkapkodták a ruhákat 3-4 nap alatt mind a kb 15-20 dbot. Volt pár aki átvette volna személyesen úgy hogy vesz többet de vigyem be pestre (hát hogyne vinném.... álmodjon) volt aki utánvétet akart, de mivel így is volt több olyan ruha amit többen vittek volna, ezekkel nem is kellett foglalkoznom.


Te nem utalsz az eladó nem postáz utánvéttel, akkor nem bizniszeltek. Ennyi.

2015. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

De mire fel tudjam,, hogy Te elküldöd nekem ha előreutalok? És mire fel tudod, hogy ha elküldenéd UV-vel, akkor én nem venném át?


Mire fel Én utaljak?

2015. márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

Kell az áru? Szerinted jó áron van? Megéri neked?

Ha nem te akkor megveszi más aki nem akadékoskodik.

Aki nekem utalt aznap vagy max másnap feladtam attól függ hánykor jött az utalás. Másrészt meg az utánvét pénzre akár 2 hetet is várhat az eladó mire visszakapja....és jó esetben pénzt kap, rosszabb esetben a csomagját vissza...

2015. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
18%

Utalok, ha Vaterán vagy eBayen vannak normális visszajelzéseid és jó eladó vagy.


OLX-en akkor sem utalnék előre ha kezemet lerágnám annyira kellene az a dolog.


Pont.

2015. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
18%

Túl van tárgyalva :)

Van aki utal. Van akinek utalok. Ha pl. normálisan kommunikál. Ennyi. Vagy B verzió el lehet érte jönni.... Én leírtam mindenkinek azt a pest melletti kisvárost ahol átvehető, hozzátéve hogy nem tudok helyszinben rugalmas lenni utolsó hónapos terhesen. ha akar eljön érte ha nem nem. Egy pesti még ha rámegy 2 órája is megérheti neki h eljöjjön. Ha nem akkor vagy utal vagy keres másnál.


Ez meddő vita mert aki csak egyszer is szivott utánvéttel nem fog többet úgy postázni, akkor se ha nem adja el soha azt a terméket.

Kivéve a háztól házig a jófogásnál, azzal semmi gond nincs.

2015. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Azt lehet tenni, amit én is tettem! Továbbadom a szívatást! Én is rendelek valakitől valamit és szépen visszaküldöm. Csakhogy megmaradjon az egyensúly! :)
2018. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!