Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postán levelet küldeni pénzbe...

Postán levelet küldeni pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
Még életemben nem küldtem postán levelet, de a felvis hitelesítő adatlapot úgy kell elküldeni. Suliban vagyok, pénz nélkül, van értelme így elmennem a postára?:D

2015. febr. 13. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

hova akarsz felvételizni ha 1 levelet nem tudsz feladni????


pénzbe kerül mint minden más

2015. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kései Sirató ***** válasza:
82%

Pénzbe kerül igen, neked kell fizetned.


Van olyan verzió is, hogy a cimzett fizet, amikor megkapja, de olyankor az összeg is magasabb és csak akkor érdemes azt választanod, ha megbeszélted acímzettel, hogy ki fogja fizetni.


Megoldás:

Kérj valakitől kölcsön 200 Ft-ot, annyiból biztosan kijön.

2015. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen pénzbe kerül. Hogy mennyibe, az a levél tömegétől függ.

Remélhetőleg sikerül értelmezned ezt a díjtáblázatot:

[link]

2015. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Eljutottal az iskola vegeig ugy, hogy nem tanultal semmit a postai szolgaltatasokrol, a belyegekrol, ugy egyaltalan a szolgaltatasokrol? Melyik orszag ez, konyorgom? Tenyleg itt tart a magyar kozoktatas???
2015. febr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Már ne haragudj, de egyetlen iskolában sem tanítanak semmit a postai szolgáltatásokról. Te milyen órán tanultad? Postai ismeretek órán?

Ja bocs, van az országban postaforgalmi szakközépiskola, ott lehet róla szó, de szerintem 1-2 ilyen suli van.

Általánosban mi még leveleztünk, mármint ballagás után, így tartottuk a kapcsolatot, de egy mai 10-14 éves gyerek mit kellene intézzen postán?

Tulajdonképpen én is megmosolyogtam a kérdést, mert nekem is fura, de aztán belegondoltam, hogy ők már SEMMIT nem kapnak vagy küldenek postán, hisz hivatalos ügyeket nem intéznek, a többi meg e-mailben, facebook-on megy. Csekket sem fizetnek. De én sem jártam postán évek óta, mert a számláimat utalom, az ügyeimet telefonon vagy interneten intézem.

Én sem tudom, mennyibe kerül egy levél, mert az az évi 1 (adóbevallás) pont ingyenes.

Felvételihez nekünk meg semmit nem kellett postázni, mert az iskola intézte, vagy a szülők.

2015. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Tehát 18 évesen nem tudod, hogyan kell megcímezni egy borítékot és feladni egy ajánlott levelet.

De gondolom a holokasszról havi egy megemlékezés tuti volt, és a zerkőccstant is nyomatták ezerrel.

Klassz.

2015. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Ilyenkor sírni tudnék... :(
2015. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerintem azon, hogy nem küldtem még soha levelet postán, nem érdemes kiakadni! Ez inkább csak furcsa lehet azoknak, akik mindig használták. Szerintem ez lesz életem első és utolsó postai levele... nem mellesleg az iskolában már pont az hiányzik, hogy a postáról tanuljunk, 10 perc guglizás mindent megtudni.

Minden hasznos dolgot*

2015. febr. 13. 20:04
 9/12 A kérdező kommentje:
Első kommentelő, aki nem küld postán levelet, az már csak fél ember lehet? Ő egy gonosz, áruló, bűnöző? Átkozzuk ki? Nem tanulhat a postától függetlenül semmit egyetemen/főiskolán? Úgy írtad ezt, mintha vmi degenerált lennék, mert nem postázgatok nap-mint nap :D Na de kíváncsi vagyok, mivel indoklod azt, hogy ez a hiányosságom jó ok a szégyenkezésre! Még az is lehet, hogy egyszer postás lesz belőlem!:D Egyébként, köszi a válaszokat, de csak holnap megyek a postára:D Fő a biztonság, potyára nem mászkálok, pénzzel majd holnap elintézem.
2015. febr. 13. 20:08
 10/12 A kérdező kommentje:
egyébként 520 ft volt összesen
2015. febr. 23. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!