Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ebay eladók (aki nem cég)...

Az ebay eladók (aki nem cég) annak van engedélye eladni? Ha mondjuk számlát kérek akkor tudnak adni, vagy csak küldenének valami kamut?

Figyelt kérdés

Nincs szükségem számlára, csak kíváncsi vagyok.

Ők is olyanok mint a vaterás eladók? Magán emberek akik nem fizetnek áfát?


2015. jan. 25. 13:16
 1/4 anonim válasza:

ebay 99%-a az eladóknak szerintem fogalma sincs mi az a számla


Már vagy milliónyi terméket rendeltem, kínából, angliábol, spanyolból, olaszból mindenhonnan, rendes nagy kínálattal és új termékekkel rendelkező ebay-es shopokból SOHA AZAZ SOHA nem kaptam számlát !!!!

2015. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs mindenhol akkora bürokrácia, mint Mo-n, sok országban egy egyszerű papírfecni is megteszi számlának, ha egyáltalán ismerik ezt a fogalmat. Az adórendszer sem egyforma, pl. ÁFA sincs mindenhol.
2015. jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
56%

Én utálom maga azt a szót már, hogy "adó", mert parazita jellemzőkkel tölt el, ha meghallom.


Na de ami itt megy ebay-en, az nekem is sok, nem tudom hogyan tehetik ezt meg !!!!


Egyedül azt tudom talán elképzelni, hogy PayPal és nemzetközi a dolog és így okosba megoldják.


De az ebayen kb nagyon sok billiónyi adót csalhattak már el !

2015. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szamla az amire azt mondjak, hogy az.


En egy meno los angelesi cegnel dolgozom es mikor "szamlat" kuldok az ugyfelnek azt irok bele igazabol amit akarok. A ceg konyvelojet nem erdekli, hgy milyen papir, milyen betuforma, stb, csak az, hogy legyen rajta datum, ceg nev/cim/telefonszam, ugyfel nev/cim/telefonszam es az osszeg.


A tipikus szamla, amit Magyarorszagon kapsz, olyat ne varjal egy eBayestol se...


Amugy meg ne erdekeljen, hogy ki fizet adot vagy ki nem, raadasul minden orszagban mas az adozas. A lenyeg, hogy neked azt kuldjek amit rendeltel, a tobbi meg az o dolguk.

2015. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!