Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypallal lehet magászemélyekn...

Paypallal lehet magászemélyeknek utalni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Facebookon szeretnék vásárolni valakitől és érdekelne, hog lehet-e neki úgy fizetni mintha pl. e-bayen vásárolnék. Nem tudok vele sajnos talalkozni, mert messzebb lakik, és hát nem tudom, hogy facebookon mennyire megbízható vásárolni. Neki nincs paypalja. Ha ez a paypalon keresztül való kifizetés kivitelezhető, akkor szeretnék kérni hozzá egy részeletes leiírást. Ha pedig nem kivitelezhető, akkor pedig, hogy intézzem pontosan? A válaszokat előre is köszönöm

2015. jan. 22. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ő is nyit PayPal számlát, akkor kivitelezhető, ellenkező esetben nem.
2015. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nyit PayPal számlát, akkor arra tudsz utalni, csak egyedül az e-mail címe ismeretében.


Viszont ebben az esetben, jelen nem lévő magánszemélyek között, az eBayen kívül ez nagyon rossz megoldás a fizetésre, mert ha nem küldi el a cuccot, akkor nagyon nehezen tudod a feljelentéskor igazolni a fizetést, és nehéz azonosítani az illetőt.


A helyes és normális megoldás ez esetben a bankszámlára utalás, a bankszámla ugyanis névhez kötött, és a rendőrség pillanatok alatt le tudja nyomozni.


Kérd meg, hogy küldje el egyszerűen a bankszámlája számát, a nevét, és a számlavezető bank nevét.

2015. jan. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De akkor nem megy utana a rendorseg, mert az osszeg az a szabalysertesi osszeg alatt van, es meg azert sem mert nem adozik belole, nem?:) es mielott feladja a postan a csomagon, azelott lefotoztassam vele a postazasi szamot? (nem vagyok benne biztos, hogy ezt igy hivjak) amugy koszonom szepen a segitseget:)
2015. jan. 23. 19:25
 4/5 anonim ***** válasza:

"De akkor nem megy utana a rendorseg, mert az osszeg az a szabalysertesi osszeg alatt van"


Azt ne hidd. Nekem 4 ezer (!) forintért is utánam jött a rendőrség, mikor én voltam az eladó, tanúkihallgatásra citáltak, aztán bíróság elé idéztek csalás vádjával, és rendes tárgyalás volt, mert a vevő feljelentett csalás miatt, mikor nem tetszett neki a cucc. (Az más kérdés, hogy engem felmentettek, mert nem én voltam a hunyó, hanem a vevő volt huncut).


"es meg azert sem mert nem adozik belole, nem?:)"


Na annak meg aztán végképp semmi köze semmihez.


"es mielott feladja a postan a csomagon, azelott lefotoztassam vele a postazasi szamot?"


Az viszont nem hülyeség.

Én eladóként mindig megírom a csomagszámot a vevőnek, magát a csomagot pedig lefotózom és elrakom bizonyítéknak, és megtartom addig, amíg a vevő vissza nem igazolta az átvételt.


"amugy koszonom szepen a segitseget:)"


Szívesen.

Még annyit, hogy sima levélként ne küldess magadnak olyan kisméretű cuccot se, amit egyébként elvinne a posta sima levélként, hanem minimum ajánlott szolgáltatást kérj hozzá, mert ahhoz már jár küldeményazonosító szám.

2015. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:) És sima levelkent nem is próbáltam kérni és az eladó is mondta, hogy csak ajánlottan adja fel. És még azt az adózós dolgot úgy értettem, hogy ugye mindenből, amit eladnak, abbol le kell adózni (ha jól tudom 27%-ot). De mivel ez nem történik meg, így ez a dolog nem legálisan van árulva (mert ugye ez facebook es nincs se feltöltési díj és ha eladod akkor nem kell jutalékot fizetni)
2015. jan. 24. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!