Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaügyi kérdések?

Ladányi Tamás kérdése:

Munkaügyi kérdések?

Figyelt kérdés

Üdvözletem! Rövid történet, majd 4 kérdésem lenne.

2014.12.31. Megszűnt a cég ahol dolgoztam (2007-2014) 7,5 évig dolgoztam ott, megkaptam minden járandóságom, végkielégítés+felmondási idő. Utóbbira nem tartott igényt a cég, így 2015.02.02.-ig felmondási időmet töltöm.

1. 2015.01.10.-től úgy néz ki kezdhetek egy másik helyen, be jelenthet e az új munkaadóm, míg tart a felmondási időm, azaz állományban vagyok?

2. Jelentkeznem kell e a Munkaügyi hivatalba így?

3. Az új munkaadóm tud e valami támogatást igényelni utánam, hogy alkalmaz engem, vagy csak ha tartós munkanélküli lennék?

4. Utolsó kérdésemről már rébuszokban hallottam, csak nem tudom nálam működik e? Mivel gyorsan elhelyezkedtem és az álláskeresési járadékom nem használtam ki ill. fel, akkor kérelmezhetem annak egy összegben való kézhezvételét?

Köszönöm a válaszokat.



2015. jan. 3. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

1: Igen

2: Nem

3: nem tud

4: nem, mivel még nem igényelhetsz álláskeresési járadékot

2015. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

A közhiedelemmel ellentétben a felmondási idő alatt NEM lehet bejelentkezni a munkaügyi központba!


A tartós munkanélküli utáni támogatás SEM automatikus, akkor kapja utánad a céged, ha sikeres a pályázata!

2015. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%

Mivel a felmondási idődet töltöd, ezért még a "megszűnt" cég munkavállalója vagy, vagyis fennáll a munkaviszonyod velük. Éppen ezért álláskeresési járadékra sem vagy jogosult, csak utána lennél (2015. 02. 03.). Tartós munkanélküliek után jár támogatás, ahol a "tartós" tényleg tartóst jelent (minimum 6 hónap).

Tehát nem kell jelentkezned a Munkaügyi Hivatalba.


Bármilyen munkaviszony alatt el lehet helyezkedni másik jogviszonyban, ezt törvény nem tiltja, maximum akkor nem teheted meg, ha az aktuális munkáltatóddal ebben írásban megállapodtatok, vagy valamilyen okból kifolyólag ő ezt megtiltja (például gazdasági érdekét sérti, mert az "ellenségnél" vállaltál "másodállást).


Az álláskeresési járadék egyösszegben történő igénylését nem tudod megtenni, mivel nem ítéltek meg részedre még álláskeresési járadékot fenti okokból kifolyólag.

2015. jan. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!