Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg fogja érteni a tulajdonos?

Meg fogja érteni a tulajdonos?

Figyelt kérdés

Ma foglaltam le egy étterem helyiségét szilveszter éjszakára. Egy baráti társasággal mentünk volna oda. De sajnos most kaptam a sok üzenetet, hogy sokan nem tudnak jönni(betegség, családi okok), így a csapat több mint fele odaveszett. Sajnos így már nem éri meg kibérelni a helyiséget. Telefonon nem akarom lemondani, személyesen szeretnék a tulajjal beszélni holnap minél hamarabb. De nagyon félek.

Megmondom, neki, hogy nagyon kellemetlen a helyzet, de muszáj vagyok visszamondani a foglalást, mert a társaság több mint majdcsaknem a fele visszamondta tegnap este és sajnos, közösen úgy döntöttünk, hogy így már nem érné meg a bérlés. Bocsánatot kérek, tisztáznám a dolgot. De félek a reakciótól. Nem érzem magam hibásnak, ez sajnos így alakult.

Mit mondhatnék neki?:c 15L

/Biztosan ti is felelőtlen kislánynak tartotok.Sajnálom. Nem vagyok az/


2014. dec. 29. 21:52
 1/10 anonim válasza:
50%

Szerintem nem lehet belőle baj...

Te végképp nem tehetsz róla :)

Azért az fura, hogy a társaság fele hirtelen úgy dönt, hogy ez és az közbejött, persze előfordulhat, de akkor is...

2014. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
61%
Hát ezt így 1nappal szilveszter elott lemondani gázos. De attól fugg milyen az étterem színvonala. Szerintem nem fognak hisztizni
2014. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
38%
Nyuogodtan mond le telefonon. Ha nem közeli ismerősöd a tulajdonos, nem tartozol neki elszámolással, sem magyarázattal, hogy miért mondod le. Közbejött valami, ez van.
2014. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
61%

"Hát ezt így 1nappal szilveszter elott lemondani gázos. De attól fugg milyen az étterem színvonala."


Ha két nappal szilveszter előtt foglalta, akkor nem gázos egy nappal előtte lemondani. Másrészt ugyan milyen színvonala lehet egy helynek, ahová még foglalni lehet szilveszter előtt két nappal?

2014. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A nagybátyám egyik jó ismerőse a fickó, ezért is tartok tőle. De köszönöm szépen nektek!
2014. dec. 29. 22:10
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Először azt akartam írni, hogy aki nem kér foglalót ilyen esetben...


De így, hogy rokon jó ismerőse menj el hozzá személyesen és mondd el, hogy nagyon sajnálod, de lemondta a csapat nagy része így nincs mit tenni. Így talán megmarad a jók kapcsolat is.

2014. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem itt kellene kérdezősködni, hanem hamar-hamar lemondani a foglalást, hogy az ipse még esetleg ki tudja valakinek adni szilveszterre!
2014. dec. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyit azért jegyezz meg, hogy ha ilyesmit kezdesz szervezni, akkor mindig szedj be előre pénzt a vendégektől, mert ha fizettek, akkor nehezebben mondják be, vagy ha mégsem jönnek ott a foglaló.

Ez a te hibád, ezt mindig így kell csinálni.

Megmondom őszintén voltam étterem tulajdonos, inkább nem írnám le mit gondolnék rólad ebben az esetben.

2014. dec. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
na, hogy fogadta?
2014. dec. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ó szerencsére nagyon aranyos volt, azt mondta, hogy semmi gond nincs belőle :)
2015. jan. 3. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!