Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Licitáltam egy aukciós oldalon...

Licitáltam egy aukciós oldalon, de kiderült, nincs szükségem a termékre.! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Rászoktam a licitálós oldalakra, eddig elég jó tapasztalataim vannak, és én sem okoztam soha csalódást a másik félnek!

Minap egy harmadik licites oldalon, ahol nullás vásárló vagyok(tehát ott még sosem vásároltam) licitáltam egy vérlázítóan olcsó termékre, de kicsit elkapott a versenyzés egy másik vásárlójelöltel, és többet licitáltam, mint amennyit a dolog nekem kezdetben megért!

Hülye voltam, na! :/

Végülis semmi komoly következménye nem lehet a dolognak, ha mégsem veszem meg a cuccot(negatív értékelés), csak egy se@gfejnek érzem magam, mert nem akartam ilyen felelőtlennek tűnni senki, még egy arctalan eladó előtt sem!

Van egy kis vásárlási mániám, sokszor utólag szívom a fogam, hogy megint olyasmit vettem, amire talán nincs is égető szükségem!Tudom,beteges!


Ti mit csinálnátok?

Leperkálni és tanulópénz gyanánt elkönyvelni az összeget?

Vagy írni egy sajnálkozó levelet az eladónak, várva a lehülyézést, hogy minek licitálok akkor?

Vagy hagyni az egészet, és csendben elsunnyogni arról az oldalról(amit nem sajnálnák, nem valami jó hely)!


2010. febr. 3. 00:40
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

írd meg a levelet az eladónak, hogy sajnos túl buzgó voltál és elnézését kérsz, de elállnál a vásárlástól.


legrosszabb esetben beugat, akkor le kell szarni, nem ér többet.

Normális esetben ilyenkor semleges értékelést kapsz az eladótól.

Ne vedd meg ha nem akarod mégsem, értelmetlen.

2010. febr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Volt hogy túllovaltam magam és igen mivel van gerincem kifizettem mert féreg nem vagyok.

Az eladónak lett volna egy másik vevője, ez ugrott, mert licitáltál, ezért tessék kifizetni és legyen ez tanulópénz.

2010. febr. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Ez elég nagy szemétség, előbb kellene gondolkozni!!!

A vételi ajánlat egy "szerződés", amiben vállalod, hogy a licitált terméket kifizeted és átveszed. Szerződést megszegni elég nagy szemétség!!!


Szóval : fizesd ki és vedd át a terméket, ezt követeli meg a becsületed! (Az Eladó megkapta a neved, lakcímed, telefonszámod, tehát egyáltalán nem arctalan az egész ügylet!)


Ha mégsincs rá szükséged, akkor tedd fel te is valamelyik aukciós oldalra és add el, talán még kereshetsz is a bolton, nem lesz kidobott pénzed...


ÉS menj el pszichológushoz, aki kezeli a vásárlási mániádat (mert ez egy betegség!)... Ha nem fordulsz vele szakemberhez, ebből még komoly kellemetlenségeid származhatnak (elköltöd az egész fizetésed, tartozásaid gyűlnek fel, akár árverezésre is kerülhetnek a dolgaid, stb.).

2010. febr. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Egyértelműen fizesd ki! Főleg, hogy volt másik licitáló is, akinek viszont el tudta volna adni a terméket az eladó. Ha nem lett volna, akkor talán el lehetne játszani, hogy meggondolod magad.
2010. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

kérdező, ne hallgass az utánam válaszolókra (első vagyok).

ha bemész egy boltba, akkor ha leemeled a polcról a terméket, még a pénztártól visszaviheted, illetve blokk ellenében sok helyen vissza is veszik.



Az meg egy ócska szöveg, hogy jajj szegény eladó, elvesztett miattad egy másik vevőt. Ha most volt 2 vevő(te meg egy másik), akkor miután felrakja újra, lesz megint, nem kell félteni az eladót.

2010. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

A PTK szerint, ha te nyered a licitet, akkor azt köteles vagy megvenni.

Az eladónak ideje és energiája ment arra, hogy feltöltse a terméket az oldalra, majd napokon keresztül figyelte az árverést, esetleg válaszolt feltett kérdésekre, és még az is lehet, hogy szüksége van a pénzre.

Azt se felejtsd el, hogy van olyan oldal, ahol már a feltöltésért is fizetni kell, ha újra felrakja a terméket, amit te nem vettél meg, akkor újra fizetnie kell.

Szóval vedd meg, amire licitáltál, és tényleg fordulj pszichológushoz, ha úgy érzed többet vásárolsz, mint amire szükséged van.


Az első válaszoló nyílván még sosem volt eladóként abban a helyzetben, hogy ne vegyék át, amire licitáltak, így él a saját kis világában, aminek ő a középpontja, és - hogy az ő szavaival éljek mást "le kell szarni!"


Nem ez a követendő példa!

2010. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát egyforintos aukció volt, ami magasabbra ment mint szerettem volna!

Az eladó egy bolt, az aukció feltöltéséért nem kell fizetniük, eladás után szintén nem, és ezt a fajta árut rendszeresen hirdetik ugyanígy, ráadásul csak a fizetés után szerzik be és postázzák...tehát anyagi kárt nem okoznék nekik a visszalépéssel!

Igen, azt hiszem az lesz a legtisztább, ha írok egy emilt a boltnak!


A hasznos tanácsokat köszönöm, viszont a bunkó stílusúakat hanyagoljuk már! :/

Tudom hogy hülye voltam meg minden, de inkább az eladótól kérnék ezért bocsánatot, nem a beszólogatós kommentelőktől,köszi!

Aukciózni kicsit tényleg más, mint boltban vásárolni, de azért internetes aukción sem megy minden vérre,ezt az eladók is tudják!

És nem hinném hogy rámküldheti bárki a végrehajtókat, hogy demárpedig fizessek, ha egyszer nem lett kára!

Max nem vásárlok nálla többet!



A kedves kommentelőnek, aki rögtön pszihiátriára meg adósok börtönére itélt a néha rámtörő vásárolgatás miatt(amiben minden harmadik ember beleesik néha), üzenem hogy a dolog csak beteges, de nem vagyok beteg! A beteg nem tudja kontrolálni mennyit költ, én azért igen!:P

2010. febr. 3. 19:24
 8/10 A kérdező kommentje:
99%-ban..., a kérdés a maradék 1%-ra a példa! :D
2010. febr. 3. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!

Ne vedd számonkérésnek, vagy bunkózásnak, de miért kérdezted a véleményünket, ha utána az ellenkezőjét cselekszed?

A többség azt mondta, hogy vásárold meg a terméket...


Nekem mindegy mit csinálsz, csak nem értem minek a kérdeztél...


Üdv!

2010. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

A vélemény a tiétek, a döntés joga az enyém! :)

Ha te kerülnél hasonlóan kínos helyzetbe pillanatnyi meggondolatlanságból, talán megértenéd, próbálok úgy kijönni a szituból hogy senkinek ne legyen kára(ami úgy is lesz)!

A kérdés nem az volt, hogy döntsétek el helyettem hogy mit tegyek, kommentárt kértem, kaptam, átgondoltam!

Végül döntöttem!


Egyébként az a sz@r, hogy a lelkiismeretességemért meg az elveimért rendszeresen kiröhögnek, hogy mai világban ez nem divat, hogy úgyis mindenki hazug és lop!

De ha egyszer is hibázok és rákényszerülök a becstelenségre, ötvenen esnek a torkomnak... ezt így elég kétszinűnek érzem!


Azért mindenkinek kösz a véleményeket, és öröm látni hogy csupa "talpig becsületes" kommenttelő fordul meg a GyK.-n!

Kívánom hogy na való életben is megtartsátok ezt a jó szokást! :)

2010. febr. 4. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!