Mit akarnak ezek?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Anno a Westel távközlésnél összejött egy kis adósság. Asszem abból h amikor ellopták ezt az előfizetéses telefont, utána még volt fél év hűségnyilatkozat és ebből jött össze az összeg. (akkor bosszantó volt h ellopott telonál miért kell kitartani a hűség nyilatkozatot)


Na de nem is itt a lényeg ez a tartozás 2001es Anno nem tudom meddig max 1-2 évig küldték a tartozást(csekk) ami nem lett befizetve de utána feledés homályába került

Most 2014 évvégén kaptunk egy 120 ezres csekket az eos faktortól


Na tudtommal távközlési tartozás 1 év után elévül. De ha 5 évet vesszük figyelembe már azon is kívül vagyunk. Na és ott van még az is hogy semmilyen levelet nem kaptunk kb 8-10 évig. Az eos levele is csak "sima" volt


Most ezek őszintén mit hisznek majdnem 10 éves tartozásról? (az alaptarozás meg tönn is mint 10 év)



2014. dec. 13. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elévült, ne fizesd be és kész. Nem tudnak tenni semmit.
2014. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel velük a kapcsolatot kérd meg, hogy mutassák be az értesítőket, amiket küldtek. Ha az utolsótól eltelt 5 év, akkor elévült.


Ha nem, akkor vizsgálni kellene, hogy miért nem jutott el hozzád. Ha pl időközben elköltöztél, akkor jó esélyed van hogy ne kelljen kifizetned a teljes tartozást.


Nekem hasonló sztorim volt az idén, az eredeti tőke tartozás és az utolsó kiértesítő szerinti kamatot fizettem be nekik,mert 5 év után én sem vagyok köteles tartogatni a befizetéseket igazoló dokumentumokat.


Ennyi erővel Te is mondhatnád, hogy emlékezeted szerint minden rendezve lett, de a csekket nem vagyok köteles őrizni 5 éven túl ( még az adóbevallást sem!), bankot meg azóta 5-ször váltottál. És mivel ennyi idő elteltével kaptál csak tartozást értesítést, rajtuk a bizonyítási kényszer, hogy ők nem lépték túl az elévülési időt. Viszont az ellen semmi nem véd, hogy kétszeri sikertelen kézbesítést is sikeresnek kell tekinteni. A kérdés és a lényeg, hogy az utolsó óta eltelt-e már 5 év. Ha megállja a helyét, akkor hivatkozhatsz olyan okokra peren kívül, ami életszerűen igazolhatja, hogy nem is volt lehetőséged ezeket átvenni és nem azért nem vetted át, mert nem akartad. Ez esetben még mindig egyezkedhetsz arról, hogy a sok évi kamat nélküli tőketartozást fizesd csak ki.

2014. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ugyan az a lakcímünk több mint 20 éve. De ami a tuti hogy se tértivevényes se ajánlott levél nem jött tőlük több mint 5 éve hogy tartozásunk lenne. Sőt még "sima" levélre sem emlékszem.
2014. dec. 13. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Aki követel, annak kell bizonyítania, hogy a követelése jogos.

Az ellopott telefonod mellesleg egyéni szociális probléma, a lőtéri kutyát nem érdekli.

2014. dec. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!