Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gépészmérnök vagy gépgyártáste...

Gépészmérnök vagy gépgyártástechnológiai technikus?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb?

2014. dec. 12. 19:56
 1/6 anonim válasza:

Egyértelmű!!

Akinek nem az ne ezt a szakmát válassza!

Hány éves vagy? pályaválasztás elött álsz? most mész középsuliba vagy főiskolára??

Ha igen akkor eddig mit tanultál??

2014. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok.
2014. dec. 15. 17:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából azt tudom hogy a gépészmérnök a magasabb szintű csak pl. hogy mennyi szabadidőm van,hány órát kell dolgozni,milyen a fizetés stb.
2014. dec. 15. 17:37
 4/6 anonim válasza:

Ez nem ilyen egyszerű.

Tudod-e majd az a kérdés.

Az iskolát bárki elvégzi, de aki ért is hozzá olyanból kevés van! A gépész mérnöki kar mindenképp jobb.

De igazából azért sem értem ilyen fiatalon a kérdésed mert oly mindegy az iskolaválasztásnál. Ugyanis gépész szakon teszel éretségit. szakmai tárgyból, majd javasolt maradni 2 év technikumra amikor ugyebár gépésztechnikus leszel, majd ez után mész főiskolára, egyetemre!!

Az, hogy milyen a munka neked kell eldöntened. Akarod csinálnii vagy sem. A fizetés megjosolhatatlan a 120ezertől a 900ezer bármi lehet. A munkaidő szint úgy!!

Ha komolyan veszed akkor jó szakma lehet a kezedbe.

Az elején azonban úgyis csak tanuló maradsz komoly szaktudást és tapasztalatott kell öszeszedni.

2014. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Függ a lakhelytől és a cég méretétől is a dolog.

Egyik ismerősöm, volt kollégám. Technikus és részlegvezetői pozicióba került egy kis cégnél egy Veszprém megyei városban. a város 40ezer lakosú! Csak hogy tudj viszonyittani. Ő kap 180ezer nettót! vagyis kézbe ennyi jár neki. Ugyan ennél a cégnél ugyan olyan végzetségű hisz egyszerre végeztek az iskolában, és egy iskolába jártak!! Szóval a másik technikus 130 ezret kap és 5-ször annyit dolgozik!

10 méterre a szomszéd cégnél sima cnc szakmunkás fél év után 240 ezret vitt haza!!

Szóval a szórás iszonyat nagy lehet!!!

2014. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan villamosipari és nem a gépipari vonalon mozgok de amit tudok mondani: elmész cnczni, hót fáradtan érsz haza, találkozni nem tudsz az ismerősökkel (rovásomra is)

igazából esztergálsz és kész (vagy cnc vagy manuális...)

ha meg elmész mérnöknek akkor főbb témakörök: vas tervezés(finom statika), hidraulikus rendszerek tervezése, (leszopod az agyad, integrálsz mint a barom...)

Én ezt látom, persze lehet más is, nem akarok senkit se megsérteni.

Szóval ha ez érdekel akkor hurá, engem is érdekel valamilyen szinten a mechanika de nem ennyire!

2014. dec. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!