Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt megoldani?...

Hogyan lehetne ezt megoldani? Esetleg rózsaszín csekkel?

Figyelt kérdés

Ékszereket szeretnék eladni. Gportálos oldalra feltölteném a képet és levélben megegyeznénk. Az illető kifizetné aztán én elküldeném neki amit kért.


Sajnos a weboldalszerkesztéshez nem értek annyira, és webshopom sincs. Így marad a rózsaszín csekk, vagy hogy átutalja nekem bankszámlán, vagy nem tudom.


Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lenne ezt a legjobb kivitelezni. Egyáltalán a rózsaszín csekk hogy működik? Vagy milyen bankszámla kell ehhez?


Remélem valaki érti mit szeretnék és tud tanácsot adni, mert nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Köszönöm.


2010. febr. 1. 17:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Most olvastam valami sárga csekkről is. Az a különbség, hogy a sárgával bankszámlára utalsz a rózsaszínnel meg a postás hozza ki a pénzt nekem? Mert akkor nekem a sárga jobb lenne azt hiszem. De akkor milyen bankszámlaszámot adjak meg? Biztonságos megadni vagy ehhez csinálni kell külön? Össze vagyok zavarodva.
2010. febr. 1. 17:36
 2/4 A kérdező kommentje:

Röviden: el akarok adni minőségi ékszereket, ezeknek csinálnék egy weboldalt is. De mégse borítékban küldje már el az illető a pénzt, erre kellene valami megoldás, hogy hozzám eljusson a pénz aztán én csomagként feladnám neki az ékszereket.

Tehát azt nem tudom hogy jusson el hozzám a pénz, mi a legegyszerűbb mód erre.

2010. febr. 1. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Add fel utánvéttel. Ő megkapja a csomagot, kifizeti, átveszi, te megkapod a pénzt.

Ha bankszámlára kéred, azt az APEH visszamenőlegesen is ellenőrizheti (a bank köteles kiadni az adatokat) és üzletszerű tevékenységnek minősíthetik az eladásaidat, aminek már vannak adó és járulékvonzatai.

2010. febr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! ;)
2010. febr. 4. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!