Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Atvettem egy csomagot amiről...

Atvettem egy csomagot amiről telefonba azt mondták, h díjtalan és probanak kuldik, es semmit nem is kelett fizetni. De most rá 2honapra kikuldtek egy 75000es számlát rola. A cégnek elerhetosege nincs, csak egy adoszam. Raszivhatok ha nem fizetem ki?

Figyelt kérdés

#díjtalan #megse?
2014. dec. 11. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
ki ne fizesd. Fogyasztóvédelemnek bejelenteni azonnal.
2014. dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt gondolom, meg nem értem ha utánvétellel kuldik akkor ha kapom a csomagot akkor kell fizetni.en ilyenről meg nem halottam h rá 2honapra küldenek egy számlát?!es telefonszam email cím semmi ahol elerhetem oket.es ennyi pénz 6flakon tisztító szerert túlzásnak tartom.koszonom szépen a választ!!! :)
2014. dec. 11. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem küldtek mellé valami papírt, hogy ha nem mondod le x időn belül, akkor fizetős lesz? Ezek ilyenek szoktak lenni. Ettől függetlenül mocskos húzás, de ezzel szokták bevédeni magukat.
2014. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A számlán rajta kell lennie a cég székhelyének/telephelyének a számlakibocsátó... rovatban.

Anélkül a számla érvénytelen.

A számlát a teljesítés dátumától számított 15 napon belül ki kell állítani.

Mi a teljesítés, a kiállítás és a fizetési határidő dátuma a számlán?

Tedd fel a számlát a személyes adataid kitakarásával, mert könnyen lehet, hogy nem is számla, csak pl. díjbekérő, vagy olyan számla, amit akkor teljesítenek, ha befizeted a számla összegét (habár erről hivatalosan előleg számlát kellene kiállítania)

2014. dec. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Adószám alapján keress rá a cégre itt:

www.e-cegjegyzek.hu

, vagy itt,

www.cegkozlony.hu

vagy itt:

www.e-beszamolo.kim.gov.hu


Ha nincs bejegyezve ne foglalkozz vele. A számla kiállítása sem ésszerű időn belül, sem 15 napon belül nem történt meg, kötelező tartalmi elemeit sem töltötték ki, így érvénytelen a számla, de csalás miatt egy misét megérhet a dolog feljelentésben.

2014. dec. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Telefonáltak a ,,cegtol,, és mint kiderult aprobetube az atvevo szelvenyen rajta volt a 14nap és az ár,az arat betűkkel írtak ki :)meg véletlenül se tűnjön fel.birosaggal fenyegettek!mikor kérdeztük h van e más ajánlatuk 20%ot elengedtek volna az arbol,de kérdem csak így hipp hopp akkor 20%?a főnököm német mondott,igy bíróságra akarják vinni az ugyet!megneztem a cég 2014.szep.24en jött létre amúgy semmi info?!jól megtervezett atcseszes!!!
2015. jan. 9. 23:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Elég ha csak betűkkel tájékoztatnak az arrol?meg egy csekkre is rá kell írni betűvel és számmal is?!nem értem én ezt :/ :(
2015. jan. 9. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!