Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a szabadúszó? Munkanélküli?

Mi az a szabadúszó? Munkanélküli?

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlen.

Szabadúszó újságíró, aki nem megbízásokat teljesít (nem olyan cikket ír amilyet kérnek tőle a főnökei), hanem körbejár egy témát, megírja a cikket, és azt értékesíti egy újságban.

MAgyarán saját maga főnöke, és a prodoktumot árulja (esetleg a szellemi tőkéjét értékesíti)

2010. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni vállalkozó, önmaga főnöke.
2010. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szabadúszó azt jelenti, hogy valakinek a bevételei többféle módon, több helyről keletkeznek. Nincs fix munkaideje, munkahelye. A bevételei különböző megbízási szerződések, megállapodások alapján keletkeznek.


Pl én szabadúszó vagyok, mert van jogosultságom minden bankban hitelt intézni, amiért jutalékot kapok.

Jogosultságom van mindenféle biztosítást közvetíteni, mert több alkusszal le vagyok szerződve, hogy ügyfeleket viszek oda.


Ingatlanosoktól is kapok jutalékot, ha viszek egy vevőt.


Ezen kívül még 2-3 tevékenységből van legális bevételem, mindegyik mögött van valamilyen szerződés, megállapodás, de pl van egy saját vegyi áru kereskedésem is.

2010. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerettek szabadúszónak lenni? Megéri? Pl. ebből a sokféle szerződésből, jutalékból, vegyiáru kereskedésből lehet elég pénzhez jutni?
2010. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet
2010. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!