Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hitel átverés lehet?

Kovács kody kérdése:

Hitel átverés lehet?

Figyelt kérdés

na a következő ami velem történt napokkal ezelőtt találtam egy internetes oldalt mi szerint magán embereknek adnak kölcsönt én 10 milliót szerettem volna kölcsön 2% os kamat ami nagyon kecsegtető volt meg érdeklődtem a feltételeket erre kapom az emailt, hogy 30 évre , hogy adják, kamat stb!!! mint egy igazi banknál!

a srác aki magyar néven írja alá az emailéit illés Roland néven és Google fordítóval írja a válaszait a mi a legszebb, hogy Nigériából ír!

a credithome ra hivatkozik, hogy ő a hivatalos hitelező! azt mondta, hogy el fogadták a kérelmem és 2 órán belül folyósítanak! Az utolsó emailben írta, hogy van egy regisztrációs dij ami 30 ezer forint! fizessem ki neki western union -on és szkenneljem be neki a fizetési nyugtát! ha ez meg van akkor folyósít!

közben találtam még kettő céget ők is kölcsönt ígérnek ,nem számít nekik, hogy ki mennyit keres és ,h van e melója bár listás se vagy sem!

az egyik 120 ezret kér regisztrációs díjként a másik 100 ezret! ami a credithill -et illeti meg találtam őket a facebookon és le írtam a panaszomat ere ők írtak nekem egy levelet, hogy nagyon sajnálják ami velem történt és higgyem el, hogy semmi közük az egészhez!


ami a szkennelést illeti az összes szkennelt személyi okmányom a birtokába került, el kérte a bankszámlaszámomat stb!!!

NAGYON FÉLEK, HOGY A NEVEMRE FEL vesznek HITELT, CÉGET ALAPÍTANAK, ÉN MEG MÁR CSAK AZON KAPOM MAGAM, HOGY MEHETEK A BÍRÓSÁGRA!


szerintetek mit tegyek bejelentsem a médiánál ?

tegyek feljelentést?


2014. dec. 3. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon zavaros, amit írsz. Küldték nekik pénzt?
2014. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szerintem teljesen érthető ami írok!!!



nem küldtem!!!!

2014. dec. 3. 21:40
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ne haragudj, de aki ennyire elszántan küzd azért, hogy átverjék, az valahol megérdemli...


"AGYON FÉLEK, HOGY A NEVEMRE FEL vesznek HITELT, CÉGET ALAPÍTANAK, ÉN MEG MÁR CSAK AZON KAPOM MAGAM, HOGY MEHETEK A BÍRÓSÁGRA! "


Ez esélyes... A legegyszerűbb, ha bemész a rendőrségre, hogy ellopták/elhagytad az összes iratodat (amikből küldtél), aztán elmész az okmányirodába, és csináltatsz mindenből újat. Az okmányirodás dolog pénzbe fog kerülni, de olcsóbb, mint ha visszaélnének az irataiddal. A rendőrség körözni fogja az iratokat, így elvileg nem lesz érvényes ha pl bankban próbálkoznak, a régieket meg elégeted vagy nagyon jól elrakod. Nem teljesen tiszta a dolog, de így a leggyorsabb/legegyszerűbb megoldani.

2014. dec. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kérdező egy majom lenne az állatkertben, akkor kb. rendben lenne a világ. De így nagyon elkeserítő, hogy ekkora ésszel rendelkező egyedek simán köztünk járnak...
2014. dec. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem egyszerű, a szkennelt irataiddal sem hitelt nem fognak felvenni sehol, sem céget alapítani.

Vettél már fel hitelt? Odaadod az ügyintézőnek, és ő szkenneli be, vagy pl. a Cofidisnél a futár megnézi, ő igazolja a személyazonosságod.

Olyan sehol sincs, hogy egy szkennelt iratot ilyen ügyeknél elfogadjanak. Akkor lennének csak igazi visszaélések.

Ebédidőben kb. 40 ember iratait tudnám beszkennelni, és ezek csak a közvetlen kollégáim. Ha megerőltetem magam, egy nagyobb értekezlet alkalmával 100 ember iratait begyűjtöm. (Irodaházban dolgozom, külsős nem jöhet be, irodák nyitva vannak)

Szóval ha ez így működne, komoly üzletág épülne arra, hogy egyesek beszkenneljék mások dokumentumait.


Bankszámlaszámmal sem tudnak hitelt felvenni, de pénzt levenni róla SEM! Ahhoz a bankszámlaszám nem elég, fizettél már neten úgy, hogy ezt adtad meg?


Szóval tény, hülyeséget csináltál, tanultál belőle, de kétlem, hogy visszaélnének ezzel. Ha csak le nem gyártják az irataidat az eredeti azonosítókkal.

DE: nekik nem a szkennelt irataid kellenek, hanem az előre utalás! Kihasználják a kétségbeesett embereket, akik hajlandóak előre fizetni egy későbbi hitel reményében, nehogy elárverezzék a házukat. Tudják, hogy itthon nem kapnának hitelt, és beleugranak ilyen hülyeségekbe, de érdemes lennea másik oldalt is megnézni, és belegondolni, hogy mi a fenéért adna neked pénzt egy vadidegen 30 évre, alig kamatra? Nem is érné meg neki, és ha nem fizetsz, vagy meghalsz, vagy elköltözöl, Nigériából mit tenne? Komolyan nem tudom sokszor megérteni az emberi butaságot, hogyan hiheti BÁRKI is, hogy ilyen van???

2014. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!